Bakandan Youtube itirafı!

'Bilim & Teknoloji' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 4 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Bakandan Youtube itirafı! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bakan Binali Yıldırım Youtube konusuna açıklık getirdi ve çok önemli bir itirafta bulundu. Bakın ne dedi?

  Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Youtube'a erişim yasağıyla ilgili olarak, 'Youtube meselesi maalesef amacını aşan bir noktaya getirildi. Bundan biz de rahatsızız' dedi ve bir içerikle ilgili tüm sitenin kapatılmasına ilişkin de "hakimlerin bilişim uzmanlığı olmadığını" söyledi.

  'Youtube meselesi maalesef amacını aşan bir noktaya getirildi' diyen Yıldırım, şöyle konuştu.

  'Geçen gün firma temsilcilerini ve Türkiye'deki hukukçularını çağırdık. Kendilerine konuyu anlattık. Yasaların mutlaka herkes için eşit şekilde uygulanması gerektiğini, kimseye bir istisna yapamayacağımızı, bu yasaları tenkit etme yerine kendilerini buna uydurmalarının daha doğru olacağını söyledik. Onlar da bu konuyu kabul ettiler. İnternet Güvenliği Başkanlığı ile ortak bir çalışma yapmak suretiyle bu konuyu çözecekler.

  HAKİMLERİ BİLİŞİM UZMANLIĞI YOK
  Ortada yasaların yorumlanmasından kaynaklanan yanlışlıklar da var. Bir içerik suç teşkil ediyorsa, örneğin Atatürk'ün kişiliğine hakaret veya çocuk pornografisi, bunları çıkarmak isterken bütün siteye bir kapatılma kararı veriliyor. Buna itiraz ediyorlar haklı olarak, ama takdir edersiniz ki bizim yargıçlarımızın, mahkemelerimizin henüz bilişimle ilgili bir uzmanlığı yok. Zaman içerisinde gelişecek ve böylece suçun kapsamıyla orantılı cezalar da verilecek.'

  TÜRKİYE YASAKÇI DEĞİL ORANTISIZ İLAN EDİLMİŞ

  AB İlerleme Raporu'nda, bu konuda Türkiye'nin 'Yasakçı' ilan edilmediğini ifade eden Bakan Yıldırım, 'Ben raporu okudum. Diyor ki; 'internet suçlarına karşı verilen cezalar orantısız'. Orantısızdan kastı, bir içeriğin çıkarılması gerekirken sitenin tamamının kapatılması kararı veriliyor' dedi.

  Ulaştırma Bakanı Yıldırım, bu sorunların tecrübe kazanıldıkça çözüleceğini ve daha uygun orantılı cezaların verileceğini söyledi.

  TEKNOLOJİ İLE BAŞA ÇIKAMAZSINIZ
  Bunun için eğitimin önemli olduğuna işaret eden Yıldırım, Telekomünikasyon Kurulu Başkanlığı ve İnternet Kurulu ile birlikte eğitim ve bilinçlendirme programı hazırlığı içinde olduklarını aktardı.

  Mahkeme kararıyla yasaklanan sitelere, ayarlarının oynanmasıyla girilebildiğinin hatırlatılması üzerine de Bakan Yıldırım, 'Teknoloji ile başa çıkamazsınız. Bilişim teknolojilerinde bir önlem alırsanız, onu bir başka önlemle etkisiz hale getirirler' diye konuştu.

  TAVİZİMİZ OLAMAZ
  Bakan Yıldırım, Youtube yöneticilerine, bir sorun olduğunda adli makamların bir muhatap bulabilmesi için Türkiye'de bir temsilcilik açmalarını söylediklerini ifade ederek, 'Bu konuda herhangi bir tavizimiz olamaz' dedi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bakandan Youtube itirafı Forum Tarih
Youtube Videosunu Mp3'e Çevirmek Resimli Anlatım Resimli Program Anlatımı 11 Eylül 2012
2011 youtube dns ayarları İnternet ve Network 5 Şubat 2011
Foxreal YouTube FLV Downloader Video İndirme Programı E-F 28 Kasım 2010
Youtube Tekrar Kapatıldı İnternet ve Network 2 Kasım 2010
Youtube Serbest - Youtube Açıldı İnternet ve Network 30 Ekim 2010

Bu Sayfayı Paylaş