Bakan Güler, elektrikte indirim işareti vermedi

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda NeslisH tarafından 6 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Bakan Güler, elektrikte indirim işareti vermedi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Türkiye Elektrik Ticaret A.Ş.'nin (TETAŞ) elektrik toptan fiyatlarında indirim yönünde EPDK'ya yaptığı başvurunun tüketicilere yansıması konusunda umut vermedi.

  Bakan Güler, katıldığı Ankara-Viyana Birinci Ekonomi Toplantısı'na girişte gazetecilerin sorularını yanıtladı. TETAŞ'ın EPDK'ya başvurusuna ilişkin soruyu yanıtlayan Bakan Güler, bunun enerji KİT'lerinin kendi içindeki bir düzenleme olduğunu söyledi. Güler, TETAŞ yapısı itibariyle ne kar ne zarar edecektir. Dolayısıyla oradaki değişiklik zaman zaman zam, zaman zaman da indirim şeklinde oluyor. Tamamen enerji KİT'lerinin kendi içindeki bir dengedir. Her sene bildiriliyor” dedi.

  KERKÜK-CEYHAN'DAKİ PATLAMA

  Bakan Güler, Kerkük-Ceyhan-Yumurtalık Boru Hattı'nda meydana gelen patlama konusunda da “Petrol bir miktar aktı. Baraja gitmemesi için tedbirler alındı. Ceyhan'dan özel ekipler gitti. Akan petrol kontrol altına alındı. Şimdi temizleme çalışmaları yapılacak. Bu çalışmaların ardından hasar tespiti yapılacak” bilgisini verdi.

  YÜZDE 22.5'LİK ZAMDAN GERİ DÖNÜŞ YOK

  Bakan Güler, CHP'nin, yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle idare mahkemesine dava açtığı yüzde 22.5'lik doğal gaz zammına ilişkin soruyu yanıtlarken de “Bu noktada aldığımız karar karardır. YPK kararı var bunu uygulayacağız. Burada herhangi bir değişiklik söz konusu değil. Ekonominin gereğini yaptık” diye konuştu.
  EPDK'nın akaryakıt şirketleriyle ilgili incelemesi hakkında da Güler bunun Kurul tarafından yapılan rutin bir işlem olduğunu söyledi. Güler, “EPDK incelemeyi her zaman yapıyor. Şirketlerden görüştükten sonra değerlendirmeyi birlikte yapacağız. Petrol fiyatı düştü dolar arttı. Bunun yansıması ne kadar olduğu konusunda rapor hazırlanıyor. Kendi aramızda görüşeceğiz” diye konuştu.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bakan Güler elektrikte Forum Tarih
Bakan Güler'den Tübitak'a 5 önemli ev ödevi Eğitim Haberleri 28 Şubat 2009
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Türkiye Elektrik Ticaret A.Ş.'nin (TETAŞ) elektrik top Ekonomi Ve Borsa 6 Kasım 2008
Başbakan nasıl olurum hangi okullara gitmeliyim kısaca Meslekler Rehberi 26 Ocak 2017
Kalkınma Bakanlığı görevleri maddeler halinde kısaca Konu Dışı Başlıklar 26 Ocak 2017
Osmanlıda davalara bakan kişilere ne denirdi Tarihi Bilgiler 18 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş