Bakan Çubukçu 'Erken tatil'e ne dedi?

'Eğitim Haberleri' forumunda frmartuklu tarafından 18 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. frmartuklu

  frmartuklu Özel Üye

  Bakan Çubukçu 'Erken tatil'e ne dedi? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Domuz gribinin hızla yayıldığı illerde okullar birer haftalığına tatil edilmişti. Ülkme geneline yayılma korkusu sonrası yarı yıl tatilinin de öne çekileceği söyleniyordu. Bu soru bugün Milli Eğitim Bakanı Çubukçu'ya soruldu.

  Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Türkiye genelinde okulların tatil edilmesini veya yarı yılın erkene alınmasını düşünmediklerini açıkladı.

  Bu tür söylentilerin öğrencilerin psikolojisini etkilediğini ve motivasyonunu bozduğunu belirten Çubukçu, Sağlık Bakanlığı'ndan gelecek tatil taleplerini ise değerlendirebileceklerini söyledi.
  Bakan Çubukçu, bir dizi açılış ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Niğde'de ilk olarak Vali Alim Barut'u makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında gazetecilerin sorularını da cevaplayan Bakan Çubukçu, domuz gribi nedeniyle Türkiye genelinde okulların tatil edilmesi veya yarıyıl tatilinin erkene alınması gibi bir durumun söz konusu olup olmadığı sorularına, "Bu konuda hem il pandemi kurulları, hem de il valileri ile Ankara'da bizim kurduğumuz Sağlık Kriz Merkezi olarak Sağlık Bakanlığı ile koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Tüm Türkiye'deki okullardaki durumları değerlendiriyoruz. Pandemi kurulları gerekli gördüğünde tatil kararını veriyoruz." dedi.
  Sağlık Bakanlığı'nın okulların tatil olacağı yönünde bir açıklaması bulunmadığını hatırlatan Bakan Çubukçu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu tatil söylentileri ve beklentileri çocuklar üzerinde de psikolojik olarak etki yapmaktadır. Hem eğitimden kopuyorlar, hem de eğitim konsantrasyonlarını bozuyorlar. Biz Sağlık Bakanlığı'nın önerisi doğrultusunda hastalığın yayılma hızına göre bazı illerde okulları tatil ediyoruz. Bir hafta 3 gün aralıklarla. Şu anda hastalığın hiç görülmediği iller var. Toplam 16 ilde yaygın olarak görülüyor hastalık. Bu konuda gereken tedbirleri o iller için alıyoruz." şeklinde konuştu.
  Şu anda Türkiye genelinde bir tatil düşüncelerinin olmadığını dile getiren Bakan Çubukçu, "Ama konu sağlıkla ilgili olması durumunda Sağlık Bakanlığı bizden talep ederse, oturur değerlendirir, karar veririz. Yarıyıl tatilinin erkene alınması konusunda da bir çalışmamız yok. Olabilirde olmaya bilirde. Bunların hepsi imkan dahilinde. Ama şuanda yarıyılın erkene alınması veya Türkiye genelinde tatil düşünmüyoruz." diye konuştu.
  Ziyaret sonunda Vali Barut, Bakan Çubukçu'ya halı hediye etti. Valilik ziyaretinden sonra Niğde Belediyesi'ne geçen Bakan Çubukçu, AK Partili Belediye Başkanı Faruk Akdoğan'ı makamında ziyaret etti. Belediyeden sonra Ak Parti il başkanlığı binasına geçen Bakan Çubukçu, bir süre partililerle görüştü. (CİHAN)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bakan Çubukçu 'Erken Forum Tarih
Başbakan nasıl olurum hangi okullara gitmeliyim kısaca Meslekler Rehberi 26 Ocak 2017
Kalkınma Bakanlığı görevleri maddeler halinde kısaca Konu Dışı Başlıklar 26 Ocak 2017
Osmanlıda davalara bakan kişilere ne denirdi Tarihi Bilgiler 18 Ocak 2017
Maliye bakanı görevleri madde madde Diğer Mesleki Bilgiler 26 Aralık 2015
Yanan bir alanın ağaçlandırılması ile ilgili çevre ve orman bakanlığına yazı Doğa ve Bitkiler 10 Mayıs 2014

Bu Sayfayı Paylaş