Bahadır Köyü Alaşehir Manisa

'Manisa Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 15 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Bahadır Köyü Alaşehir Manisa konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  bahadır köyü bilgileri - bahadır köyü resimleri - bahadır köyü tanıtım  Bahadır, Manisa ilinin Alaşehir ilçesine bağlı bir köydür.

  Tarihi

  Köye tarihi belli olmamakla birlikte yerleşen BAHADIR adında bir yörük beyine nisbetle bu isim verildiği rivayet edilir.Köyün ismi bir başka rivayete göre bu köye gelen bir suvariden ismini almıştır. Söylentiye göre köye gelen atlının ismi "Bahadır" imiş.
  Kültür

  Köyün gelenek, görenek ve [[yemek genellikle sebze yemekleri,baklagiller ve et yemekleri vardır son zamanlarda kesikli pide yaygınlaşmıştır. Tarhana çorbasının hammaddesi olarak bilinen "ebe" isimli yemek yaygındır.
  Coğrafya

  Manisa iline 132 km, Alaşehir ilçesine 22 km uzaklıktadır.Bozdağlarda yer aldığı için genellıkle arazi dağlıktır.Düz alanlar fazla yer kaplamaz.kaynak suları bol olan bir köydür
  İklim

  Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.Ancak platolık bir alanda bulunduğu için yazlar serin kışlar ise soğuk geçer.Köyde kışın sıklıkla kar yağışı görülür.
  Nüfus
  Yıllara göre köy nüfus verileri
  2007
  2000 803
  1997 73
  Ekonomi

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
  Muhtarlık

  Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

  Altyapı bilgileri

  Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak 3.Sınıfa kadar birleştirilmiş sınıf uygulaması yapılmaktadır.Bunun yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi yapım aşamasındadır kanalizasyon şebekesi yoktur Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi vardır.ancak personel yoktur Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.
  [​IMG]
  [​IMG]
  kaynak / yerel net /vikipedi özgür ansiklopedi


  köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş