Bahçenizi Eve Dönüştürecek Fikirler!

'Dekorasyon' forumunda maviboncuk tarafından 30 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. maviboncuk

  maviboncuk Üye

  Bahçenizi Eve Dönüştürecek Fikirler! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bahçenizi Eve Dönüştürecek Fikirler!

  Yaza yaklaştığımız şu günlerde, güzel havaları fırsat bilip bahçenizde ev konforu yaratmak ister misiniz? İşte önerilerimiz:
  Bahçenizi Eve Dönüştürecek Fikirler!
  [​IMG]
  - Güllerle sarmalanmış bir çardak ve ya kameriye, yaz sıcağında sizi koruyacak ve serinlik verecektir.
  - Bahçenizdeki yemek masasını, mutfağa yakın bir yere yerleştirin, böylece kolaylıkla geçiş sağlarsınız.
  - Yemek masasının bulunduğu alana yakın yerlere, saksı içinde hoş kokulu çiçekler ekin. Hem kötü kokuları engelleyecek, hem size her rüzgar estiğinde mutluluk verecektir.
  - Bahçe duvarınızı renklendirin. Her baktığınızda içiniz açılsın.
  - Bahçede en sevdiğiniz kuytu alanı bulun. Bu bölüme kendiniz için bir köşe hazırlayın. Yeşillikler arasında sallanan bir koltuk veya hamak ile huzura kavuşun.
  - Dayanıklı Amerikan bezi veya kanvas kumaştan büyük minderler dikin. Değişik renklerde dikeceğiniz bu minderleri yerlere atın. Bahçenizde cıvıl cıvıl bir görüntü oluşturun.
  - Bahçe bölümlerini sarmaşık kaplı paneller, yürüme yolları, saksılar ve dekoratif süslemelerle birbirinden ayırın.
  - Uyumlu bir görünüm için, evinizin iç ve dış alanlarında birbirine yakın renk ve desende kumaşlar kullanın.
  - Temizlenmesi kolay ve pratik bir çözüm istiyorsanız, seramik tezgahlı masaları tercih edin. Eskimiş masanızın üstünü seramik kaplayarak da bunu elde edebilirsiniz.
  - Yapı marketlerde kolaylıkla bulabileceğiniz, klasik bir ateş mangalı edinin. Yaz gecelerinde o çıtırtıyı duymak ve yanışında aydınlanmak son derece romantik olacaktır.
  - Boşalan cam kavanozları biriktirin. Bahçede oturduğunuz geceler, içine mum koyarak loş aydınlatmalar elde edebilirsiniz. Kavanozları kaplayacağınız değişik renklerde, ışık geçiren kumaş parçaları ile hem şık bir görüntü elde edersini; hem titreyen mum ışıkları çevrenizde dans eder.
  - Sonbahar geldiğinde mobilyaları nerede saklayacağınızı bilemiyorsanız, tüm yıl dışarıda bırakabileceğiniz işlenmiş ahşap veya metal mobilyaları tercih edin.
  - Bahçede şık bir masa kurup, akşam yemeğine misafir çağırmayı düşünüyorsanız, keten masa örtüsü üzerine renkli bardak ve tabaklardan oluşan bir takın yapın.
   

Bu Sayfayı Paylaş