Bahçeli: AKP seçim sonucunu doğru okumalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda NeslisH tarafından 30 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Bahçeli: AKP seçim sonucunu doğru okumalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ANKARA (ANKA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin oy oranını ve belediye başkanlığı sayısını yükselterek demokratik sınavdan güçlenerek çıktığını belirterek, “Adalet ve Kalkınma Partisi yönetimi bu sonucu doğru okumalı” dedi. Bahçeli, “Yandaş medya unsurlarına kadar uzanan karatma, dayatma ve yönlendirmelerin seçmenin eğilimlerine nispeten yansıdığı anlaşılmaktadır” dedi.

  Bahçeli seçim sonuçlarına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamasında AKP'nin kamu imkanlarını alabildiğine kullandığı, istismar ve nezaketsizliğin doruğa çıktığı, üslubun çirkinleştiği bir seçim dönemi sonunda milletin sandık başına gittiğini kaydeden Bahçeli, “Seçim propagandaları döneminde, tek başına iktidar gücünü ve emrindeki devlet kadrolarını kendi siyasi ikbali için kullanmaktan çekinmeyen hükümetin, kamuoyunu sürekli yönlendirme çabasında olduğu bilinen bir gerçektir. Yandaş medya unsurlarına kadar uzanan karartma, dayatma ve yönlendirmelerin seçmenin eğilimlerine nispeten yansıdığı anlaşılmaktadır” dedi.

  Bütün olumsuzluklara rağmen 29 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin MHP açısından başarılı geçtiğini, ülke genelinde oy oranını ve belediye başkanlığı sayısını artırdıklarını ve demokratik sınavdan güçlenerek çıktıklarını söyleyen Bahçeli, şunları kaydetti:
  “Ülkeyi dar boğaza sürükleyen siyasetçilere ders verilmesi için bir fırsat olarak gördüğümüz bu seçimin bir başka sonucu ise ülkemizi altı yıl dört aydır yöneten iktidar partisinin ciddi sayılayacak bir kayba uğramış olmasıdır. Adalet ve Kalkınma Partisi yönetimi bu sonucu doğru okumalı, Türkiye'nin bekası ve esenliği ile milletimizin huzur ve refahı için bundan sonra uygulayacakları politikalarda milletimizin uyarısını dikkate almalıdır. Milletimizin yanılmaz sağduyusuna güvenerek, sandığın verdiği siyasi mesajları başta iktidar partisi olmak üzere her parti ve siyaset kurumu iyi değerlendirmeli ve yeni dönemde siyasete daha çok uzlaşma, daha fazla işbirliği ve karşılıklı saygı hakim olmalıdır.”

  Bahçeli, teşkilat mensuplarına teşekkür ederken, seçim sonuçlarının millete, demokrasiye ve partisine hayırlı olmasını diledi.
   

Bu Sayfayı Paylaş