Bahçeşehir Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Bilgileri

'Üniversiteler' forumunda SeLeN tarafından 19 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Bahçeşehir Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Bilgileri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bahçeşehir Meslek Yüksekokulu İletişim - Bahçeşehir Meslek Yüksekokulu tarihçe - Bahçeşehir Meslek Yüksekokulu resimleri - Bahçeşehir Meslek Yüksekokulu - Bahçeşehir myo - myo - meslek yüksek okulları


  Bahçeşehir Üniversitesi Meslek Yüksekokulu; 8 İktisadi ve İdari Program ve 4 Teknik Program olmak üzere toplam 12 programı ile Şişli Kampüsünde eğitim vermektedir.

  Okulumuz, uzman öğretim kadrosu ile güncel bilgileri öğrencilerimizle paylaşırken, öğrencilerimize edindikleri bilgileri kullanabilme becerisi kazandırmak amacıyla uygulama alanı da sunmaktadır. Mezunlarımızın günümüz iş dünyasında hak ettikleri yeri almaları için yabancı dil eğitimine ve bilgi teknolojileri kullanımına ayrıca önem verilmektedir. Programlarımızda 1 yıl İngilizce hazırlık öğretimi bulunmakla birlikte bu öğretimlerini başarı ile tamamlayan öğrencilerimize mesleki eğitimleri süresince de her dönem İngilizce dersi okutulmaktadır. Öğrencilerimiz her türlü teknolojik donanım bulunan sınıflarda ve laboratuvarlarda öğrenim görmektedir.

  Bahçeşehir Üniversitesi Meslek Yüksekokulu'nun amacı programları içerisinde öğrenim gören öğrencilerin iş yaşamına tam donanımlı hazırlanmasını sağlamaktır. Meslek Yüksekokulu Programları “Mesleki ve teknik eğitimle; İş piyasasının ihtiyaç ve beklentilerine uygun, kalifiye personel ihtiyacının giderilmesine yönelik stratejik iş gücünün yetiştirilmesi” hedefiyle yola çıkan, Türkiye’nin Mesleki Teknik Eğitim Stratejilerinin geliştirilmesinde öncü rol oynayan METGEM’in oluşturduğu politikaların, ülkemizdeki öncelikli uygulama alanıdır. Bu uygulamaların başarılı sonuçları, iyi uygulama örnekleri olarak Türkiye’deki tüm kurumlar ile paylaşılmaktadır.

  Hedeflemekte olduğu bu eğitim modelinin güncel ve gerçekçi verilere dayanması amacıyla sektör desteğinin temel şart olduğu bilincini taşıyan Meslek Yüksekokulumuzun her bir programı için, ayrı bir Sektör Danışma Kurulu oluşturulmuştur. Eğitim müfredatlarının sektör temsilcileri ile birlikte yazılmasıyla, eğitim dünyasının çıktısı - iş dünyasının girdisi olan öğrenciler, sektör temsilcileri ile birlikte yetiştirilmektedir.

  Sanayi ve hizmet sektörlerinin önde gelen temsilcilerinin Meslek Yüksekokulumuzda açtığı “Markalı Dersler” sayesinde öğrencilerimiz sektördeki en son gelişmeleri takip edebilme şansına sahip olurken, sektör temsilcileri de, kendi beklenti ve ihtiyaçlarına yönelik yetişen bu gençler arasından gelecekte birlikte çalışmayı düşündüğü personel adaylarını seçebilmektedir.

  İş merkezlerinin tam ortasında bulunan ve en son teknoloji donatılmış, çağdaş tasarıma sahip kampüsümüzde görev yapan idari kadromuz ve akademisyenlerimiz, sadece Türkiye’de değil dünyada da, mesleklerin ilerlemesi, geliştirilmesi ve nitelikli iş gücünün uluslararasılaşması konularında , insanlığın hizmetine adanmış tek yürek olarak, çalışmalarına devam etmektedirler.


  Bahçeşehir Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Programları

  İktisadi ve İdari Programlar

  ·İşletme Yönetimi

  ·Lojistik

  ·Bankacılık ve SigortacılıK

  ·Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı

  ·Dış Ticaret

  ·Pazarlama

  ·Deniz ve Liman İşletmeciliği

  ·E-Lojistik

  Teknik Programlar

  ·Bilgisayar Programcılığı

  ·Elektrik

  ·Mekatronik

  ·Deniz Ulaştırma ve İşletme

  Çırağan Caddesi 34353 Beşiktaş / İSTANBUL | Tel: 0 212 381 00 00 | Faks: 0 212 381 00 20  Baheehir niversitesi Meslek Yksekokulu - Anasayfa
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bahçeşehir Üniversitesi Meslek Forum Tarih
Bahçeşehir Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Bahar Dönemi Dersleri Üniversiteler 24 Mart 2010
Bahçeşehir Üniversitesi - İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Üniversiteler 1 Şubat 2010
Bahçeşehir Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Üniversiteler 1 Şubat 2010
Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Üniversiteler 1 Şubat 2010
Bahçeşehir Üniversitesi Nusaybin'e Bilgisayar sınıfı açtı Mardin Tanıtımı 17 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş