Bademli Patlıcan Dolması Tarifi Yapılışı

'Mutfağımız Yemeklerimiz' forumunda Mavi_inci tarafından 2 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. Mavi_inci

Mavi_inci Özel Üye

Bademli Patlıcan Dolması Tarifi Yapılışı konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Bademli Patlıcan Dolması Tarifi-Bademli Patlıcan Dolması Yapılışı-Bademli Patlıcan Dolması Malzemeleri

Bademli Patlıcan Dolması Tarifi

Malzemeleri
    2 Adet orta boy patlıcan
    12 Dilim dana jambon veya salam
    1 Su bardağı soyulmuş badem
    1 Adet soğan
    2 Çorba kaşığı zeytinyağı
    1 Su bardağı galeta unu
    1 Tutam taze nane
    Kızartmak için 1 su bardağı sıvıyağ

Hazırlanışı

* Patlıcanları uzunlamasına dilimleyin.
    * Süzgece alıp, üzerlerine tuz serpin ve 20 dakika bekleterek acısını çıkarın.
    * Tavada yağı ısıtıp, doğranmış soğanı pembeleştirin.
    * 1 Çorba kaşığı su ekleyip, suyunu çekince soyulmuş bademleri ilave ederek kavurun.
    * Taze nanenin yarısını ince ince kıyıp, soğanlı karışıma ekleyin ve tavayı ateşten alın.
    * Patlıcanları kurulayıp, hafif yağlanmış teflon tavada iki taraflı olarak kızartın.
    * Kızarmış her patlıcan diliminin üzrine 1 dilim salam ve 1 kaşık bademli karışımdan koyarak rulo yapıp, kürdanla tutturun.
    * Kalan naneyi galeta unuyla karıştırın.
    * Patlıcan rulolarını bu karışıma bulayıp, kızgın yağda 5-6 dakika kızartın.
    * Sıcak olarak servis yapın

Yükleniyor...