Bademlı Hurma Tatlısı Tarifi Yapılışı

'Tatlılar ve Reçeller' forumunda SeLeN tarafından 2 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Bademlı Hurma Tatlısı Tarifi Yapılışı konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Bademlı Hurma Tatlısı Tarifi - Bademlı Hurma Tatlısı yapımı - Bademlı Hurma Tatlısı nasıl yapılır

Malzemeler:

250 gram un
    400 gram su
    100 gram yağ
    limon
    4 yumurta
    750 gram şeker
    50 gram antepfıstığı
    3 su bardağı zeytinyağı
    100 gram iç badem

yapılışı:

1 -100 gram sade yağ. 400 gram su ve 250 gram un ile şokola krem hamurunu hazırlayınız.
    2 -hamuru ateşten alınca içerisine 4 yumurta, 100 gram kabukları soyulmuş makinadan geçirilmiş veya incecik kıyılmış bademi ilave edip iyice yoğurunuz. 3- yarım ceviz büyüklüğünde parçalara ayırıp muntazam yuvarlaklar yapınız. 4 -her yuvarlağı, kalbur, rende veya çatal üzerinde hafif yassıltıp sonra yuvarlıyarak hurma şekli veriniz.
    5- hafif kızdınlış zeytinyağına kararı kadar atıp hafif pembe renkte kızartınız. 6- kızaranları soğuk şuruba atıp, şurubu çekenleri servis tabağına yerleştiriniz.
    7- üzerlerine kaymak veya yeşil fıstık serpip servis yapınız. not yağı soğutup 2 nci kızartmaya öyle başlayın aksi taktirde içleri hamur olur

Yükleniyor...