Back to the Future Oyunu

'Oyunların Tam Çözümü' forumunda SeLeN tarafından 5 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Back to the Future Oyunu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Back to the Future oyun incelemesi - Back to the Future oyun incelemeleri - oyun incelemeleri


  (Geleceğe Dönüş) serisi pek çok insanı olduğu gibi beni de ilk izlediğimde derinden etkilemişti. Hatta öyle ki, oyuncak arabamı geleceğe göndermek için, ilk filmde Doktor Brown’ın kurduğu maketin aynısını kurup okulun prizinin yanmasına sebep olmuştum. Kült haline gelmiş üçlemenin bitmesinin ardından 25 sene geçti ve Adventure oyunları ile sevdiğimiz Telltale Games, zamanda yeni bir maceraya çıkacağımız Back to the Future: The Game’i geliştirdi.

  Telltale Games, yine oyun dünyasının kült yapımlarından biri olan Monkey Island serisinin beşinci oyunu ile karşımıza çıktığında, acaba efsaneyi başarılı bir şekilde devam ettirebilecekler mi yoksa hayal kırıklığı mı olacak diye herkes endişeli gözlerle bakıyordu. Neyse ki korkulan olmamamıştı ve yapımcı, Tales of Monkey Island ile seriye layık bir oyun ile beğenimizi toplamıştı. Yine aynı şekilde beş bölüm olarak tasarlanan Back to the Future: The Game için de aynı şey geçerli. Oyun için, filmin ismine gölge düşürmeyen başarılı bir Adventure olmuş diyebiliriz.

  [​IMG]

  Back to the Future: The Game, birer ay aralıklarla sunulacak beş bölüm halinde hazırlandı (Telltale Games bunu alışkanlık haline getirdi). It’s About Time, Get Tannen!, Citizen Brown, Double Visions ve OUTATIME ismindeki bu bölümlerden ilki, çıkışını yaparak oyuncuların beğenisine sunuldu.

  Back to the Future: The Game, etkileşimli film havasıyla serinin dördüncü yapımı gibi duruyor.

  Episode 1: It’s About Time, üçüncü filmin sona ertiği tarihten altı ay sonrası ile açılış yapıyor. Doktor Brown kayıplara karışmış ve Hill Valley’deki yetkililer Brown’ın borcu nedeniyle tüm eşyalarına el koymaya hazırlanıyorlar. Siz, filmin ana karakteri olan Marty McFly’ı kontrol ediyorsunuz. Dr. Brown’ın aylardır ortalarda olmamasına anlam veremeyerek gizemli bir şekilde kaybolmasının nedenini merak ediyorsunuz. Tam bu noktada zaman makinesi olan DeLorean etrafa ışıklar saçarak ortaya çıkıyor. Dr. Brown’ın geri döndüğünü düşünerek kapısını açtığınızda, içerisinden köpeği Einstein ve yardım çağrısı bulunan bir kaset buluyorsunuz. Bu noktadan sonra, geçmişe dönerek zamanda yeni bir maceraya doğru yola çıkmanın vakti geliyor.

  Back to the Future: The Game, Tales of Monkey Island ile çok benzer bir oynanışa sahip. Karakterinizi WASD tuşları ile kontrol edebileceğiniz gibi isterseniz mouse’un sol tuşuna basılı tutarak da yönlendirebiliyorsunuz. Klavye ile kontrol ederken, kameranın açısının her değişiminde yönler de değiştiği için karakterinizin farklı bir yöne yol alması bazen sinir bozucu olabiliyor.

  Yönlendirmenin yanı sıra mouse imleci ile objelerle etkileşime geçebiliyor ya da Inventory’nize aldığınız objeleri kullanabiliyorsunuz. Aynı şekilde oyundaki diğer karakterler ile diyaloğa girerek ipuçları toplamaya ve karşınıza çıkan bulmacaları çözmeye çalışıyorsunuz. Bulmacalar genel olarak fazla zorlayıcı değiller ve çözmeye çalışırken keyif veriyor. Eski Adventure oyunlarındaki aşırı karmaşık bulmacaların yerine, oyunun hikayesine zekice yerleştirilmiş ve ipuçlarını topladığınız vakit kolayca çözüme ulaşabildiğiniz bulmacalar bulunuyor. Ek olarak, takıldığınız noktalarda size yardımcı olması açısından kullanabileceğiniz bir ipucu sayfası hazırlanmış.


   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Future Oyunu Forum Tarih
Advanced Battlegrounds: The Future of Combat Oyunu Hilesi Oyun Hileleri 9 Şubat 2011
Advanced Battlegrounds The Future Of Combat Oyunun Hilesi Oyun Hileleri 9 Kasım 2009
Dark Reign: The Future of War oyunu indir Ücretsiz Oyunlar (Free) 30 Mart 2009
The Future Tense (Will- Going to) - İngilizce Gelecek Zaman İngilizce Dil Bilgisi 26 Ocak 2011
Future International Frekansı Populer Uydular Frekanslar 16 Haziran 2010

Bu Sayfayı Paylaş