Babuşçu:"Beyoğlu ve Pendik'te açık ara öndeyiz"

'Yurt İçi Haberler' forumunda NeslisH tarafından 30 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Babuşçu:"Beyoğlu ve Pendik'te açık ara öndeyiz" konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İSTANBUL (İHA) - Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, iddiaların aksine partisinin Beyoğlu ve Pendik'te açık ara önde gittiğini açıkladı. Oy sayım işlemlerinin sürdüğü dakikalarda büyük bir bilgi kirliliği yaşandığını da belirten Babuşçu, "Bu bilgi kirliliği seçimlere gölge düşürmeye yönelik bir mantıkla, bir anlayışla yapılıyor" dedi.

  AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenleyen Babuşçu, oyların sayım işlemleri sürdüğü dakikalarda çok büyük bir bilgi kirliliği yaşandığını savundu. Babuşçu, "Bu bilgi kirliliği etrafında seçimi şaibeli hale getirme düşüncesini, mantığını Türk demokrasisine zarar verecek bu mantığı, bu bilgi kirliliği ile beraber ibretle izliyoruz. Şüphesiz milletimiz de bizimle beraber izliyor. Biz milletin iradesinin hangi şekilde tecelli ederse etsin saygı duyulacak, boyun eğilecek ve kendi
  değerlendirmesini yapacak siyasi felsefe anlayışına sahip bir parti olarak değerlendirmelerimizi yapacağız. Bu bilgi kirliliği emin olun gerçekten seçimlere gölge düşürmeye yönelik bir mantıkla, bir anlayışla yapılıyor" dedi.


  Beyoğlu'nda açıklananların aksine AK Parti'nin yüzde 40'a yüzde 25 oy oranıyla açık ara önde gittiğini belirten Babuşçu, Pendik'te de AK Parti'nin açık ara önde olduğunu belirtti. Babuşçu, "Zaman zaman teknik bir takım aksaklıklardan, çalışma ortamının kendi içerisinde bir takım teknik aksaklıklardan dolayı bu şekilde manipüle edilmesini Türk demokrasisi adına zarar olduğunu düşünüyorum. Şimdi yapılması gereken; başta AK Parti teşkilat mensuplarına hitaben bütün siyasi parti teşkilatlarının seçim kurullarında görev yapanlara herkesin oyuna sahip çıkması gereken bir zaman dilimi içerisindeyiz. Başta AK Parti teşkilat mensupları olarak sandık ve seçim kurullarında görev yapan arkadaşlarım olmak üzere bütün siyasi parti mensuplarını dikkatli olmaya davet ediyorum. Akıtmamız gereken terin bir damlası dahi sırtımızda kalmamalı. Bu akşam sandıklarda görev yapan arkadaşlarım sırtınızdaki teri akıtın ve son gülenin yine biz olacağımızı ispatlayın" diye konuştu.
  Her şeyin olması gereken şekilde sürdüğünü de belirten Babuşçu, sözlerini şöyle tamamladı:"Bu şekilde seçimi şaibeli hale getirmeye yönelik manipülasyonlar, bu kurumlarda görev yapan insanları da rencide etmektedir. Bizim sadece yapmamız gereken, bu süreci kolaylaştıracak vazifemizi sandık başında harfiyen yerine getirmek ve süreci takip etmektir. Ondan sonra ortaya çıkacak sonuç milletin iradesi hangi şekilde tecelli ederse etsin başımızın üzerinde yeri vardır. Hala sayımı süren sandıklar var. Mazbataların tekabül ettirilmesinde yavaş işlem var. Sandıktan çıkacak sonuç, en doğru ankettir.Sayın Topbaş, ikinci kez belediye başkanlığını kazanmış olarak açıklamayı kendisi yapacak."
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Babuşçu Beyoğlu Pendik'te Forum Tarih
Tülay Babuşcu Kimdir - Tülay Babuşcu Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 8 Mayıs 2011
Kerem Atabeyoğlu Kimdir - Kerem Atabeyoğlu Biyografisi Sanatçı Tanıtımları 30 Haziran 2011
Ebru Cündübeyoğlu Kimdir - Ebru Cündübeyoğlu Biyografisi Sanatçı Tanıtımları 21 Nisan 2011
Taksım İlköğretim Okulu Bilgileri İstanbul Beyoğlu İstanbul Tanıtımı 20 Nisan 2011
Şehit Öğretmen Neşe Alten İlköğretim Okulu Bilgileri İstanbul Beyoğlu İstanbul Tanıtımı 20 Nisan 2011

Bu Sayfayı Paylaş