Babamın Yaptığı Bisiklet Çocuk Masalı

'Çocuklara Masallar Fıkralar' forumunda Mavi_Sema tarafından 21 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Babamın Yaptığı Bisiklet Çocuk Masalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dokuz yaşındaki Almie Rose bana ve babasına bir bisiklet istediğini söylediğinde Noel` e iki ay vardı. Noel yaklaştıkça Almie Rose` un bisiklet tutkusu yavaş yavaş yok olmaya başladı ya da bize öyle geldi. Bunun üzerine ona son günlerde kız çocukları arasında büyük beğeni toplayan bir bebek ve bebek evi satın aldık Noel için.
  Fakat 23 Aralık` ta birdenbire `bir bisikleti olmasını her şeyden çok istediğini` dile getirdi.

  Artık çok geçti. Noel yemeğinin hazırlanması unuttuklarımız için ufak tefek armağanların alınması gerekiyordu ve küçük kızımızın istediği bisikleti seçmek için yeterli zamanımız kalmamıştı.

  Noel gecesi gelip çatmıştı. Gece saat 9 olduğunda ise Almie Rose ve küçük kardeşi Dylan mışıl mışıl yataklarında uyuyorlardı. O anda Almie Rose` un düşlediği bisiklet aklımıza geldi suçluluk duyuyorduk ve anne baba olarak çocuğumuzu düş kırıklığına uğratmak bizi çok üzüyordu. Babası `Ne dersin bilmiyorum. Aklıma şöyle bir şey geldi. Kilden bir bisiklet yapayım ve üzerine bu bisikleti verip yerine gerçek bir bisiklet alabileceğini yazalım` dedi.

  Bulduğumuz çözüm çok hoşumuza gitmişti çünkü kızımız artık büyümüştü ve istediği bisikleti kendisinin seçmesi çok mantıklıydı. Böylelikle eşim tam dört saat uğraştıktan sonra kilden minyatür bir bisiklet yaptı.

  Noel sabahı Almie Rose` un kalp seklindeki paketi açıp içinden beyaz ve kırmızı renkli kil bisikleti eline almasını heyecanla izledik. Üzerindeki notu yüksek sesle okuduktan sonra bize dönüp ` Yani babamın yaptığı bisikletin yerine gerçek bir bisiklet mi alabileceğim?`

  ` Evet` dedim gülümseyerek.

  Almie Rose` un gözleri doldu ve `Babamın yaptığı bu güzel bisikleti veremem. Gerçek bir bisiklet istemiyorum` dedi.

  O anda uçtuk sanki ikimiz de mutluluktan. Yeryüzündeki bütün bisikletleri alabilirdik kızımıza.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Babamın Yaptığı Bisiklet Forum Tarih
Bu Babamın Evidir Türküsü Notaları Müzik Türleri ve Enstrümanları 12 Ocak 2012
Bu gün annem ile babamın doğum günü onlara ne almalıyım? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 14 Ekim 2011
Ben babamın kızıyam Slayt Gösteriler 15 Ekim 2008
Osmanlı yaptığı fetihlerle hangi denizlere hakim olmuştur bu fetihlerin ticaret açısından önemi kısa Tarihi Bilgiler 6 Şubat 2017
Atatürk'ün yaptığı hizmetler madde madde kısaca Atatürk Hakkında Herşey 30 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş