Baba 13, anne 15 yaşında

'Yurt Dışı Haberler' forumunda DilzaR tarafından 13 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Baba 13, anne 15 yaşında konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  Doğru dürüst cep harçlığı yok, dersleri kötü ve sadece 13 yaşında baba oldu. Anne ise 15 yaşında. İşte İngiltere'nin konuştuğu olay...  İngiltere'de 13 yaşındaki bir erkek çocuğu baba oldu. Böylelikle çocuk yapmak gerçekten "çocuk oyuncağı" oldu.

  İngiliz Sun gazetesine konuşan çocuk-baba Alfie Patten, kendisinden üç yaş büyük kız arkadaşı Chantelle Steadman'ın hamile olduğunu öğrendiklerinde hem şaşırdıklarını, hem de üzüldüklerini, ancak kürtaj yaptırmamaya karar verdiklerini söyledi.
  "Bir bebeğe sahip olmanın iyi olacağını düşündüm. Bunu nasıl karşılayacağımız üzerinde ise hiç düşünmedim. Gerçekten cep harçlığım bile yok. Babam bana bazen 10 sterlin verir" diyen Alfie Patten, baba olmanın nasıl bir şey olacağını bilmediğini, bebeğin bakımını üstleneceğini kaydetti.
  Alfie'nin babası 45 yaşındaki Dennis Patten ise oğlunun durumun anormalliğini henüz idrak edemediğini, bir bebek sahibi olmakla ilgili olarak tek bildiği şeyin anne ve babasının kendisine yardım edeceği olduğunu söyledi.
  Küçük anne de gazeteye yaptığı açıklamada, erkek arkadaşıyla doktora gidip hamile olduğunu öğrendiğinde ağlamaya başladığını ve ne yapacağını bilmediğini ifade ederek, "Hamile olduğunuzu öğrendiğinizde, tek düşündüğünüz şey ailenizin sizi öldüreceği oluyor" dedi.
  Chantelle Steadman'ın Eastbourne'deki evinde bir odayı paylaşmalarına izin verilen çiftin, hamileliğin 12. haftasında durumu fark ettikleri ve 6 hafta boyunca gebeliği ailelerinden gizledikleri belirtildi.
  Maisie adı verilen bebeğiyle birlikte dün hastaneden taburcu edilen, 5 kardeş sahibi Chantelle'in annesi ve 43 yaşındaki babasının işsiz olduğu ve kirada oturdukları kaydedildi.

  İngiltere, çocuk annelerin en fazla olduğu ülke. Bu olguyla başa çıkmak için hükümet düzeyinde çeşitli kampanyalar başlatıldı, okullarda eğitim programları uygulandı ama çocuklar 10-11 yaşında bile cinselliği yaşamaya başlıyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Baba anne yaşında Forum Tarih
Anne babanız nelere para harcayacaklarını nasıl belirler madde madde kısaca Sorular ve Cevaplar 4 Şubat 2017
Çocuk eğitiminde anne mi daha çok rol oynar baba mı? Çocuk ve İslamda Eğitim 2 Ekim 2016
Anne babalar gençleri anlamıyor münazara örneği Eğitim Bilgileri 2 Ekim 2016
Anne ve babanın çocukların iyiliğini istediklerini hangi davranışlarından anlayabiliriz Sorular ve Cevaplar 10 Nisan 2016
Her insan anne babasını temsil eder konulu kompozisyon Makaleler-Denemeler 21 Nisan 2014

Bu Sayfayı Paylaş