Başkan Ayanoğlu Amerika’da Mardin’i Anlatıyor

'Mardin Tanıtımı' forumunda Asur-Banipal tarafından 6 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Başkan Ayanoğlu Amerika’da Mardin’i Anlatıyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Türk Festivali Açılış ve Etkinlikleri kapsamında ABD’nin New York şehrinde açılan “Mardin Belediyesi Standına” katılan Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu’nun Amerika programı çok yoğun bir şeklide geçiyor.
  [​IMG]


  Türk Festivali Açılış ve Etkinlikleri kapsamında ABD’nin New York şehrinde açılan “Mardin Belediyesi Standına” katılan Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu’nun Amerika programı çok yoğun bir şeklide geçiyor. Başkan Ayanoğlu, Mardin’i tanıtmak için bir dizi görüşmede bulundu. Başkan Ayanoğlu ABD’de açtıkları standın çok etkili olduğuna dikkat çekerek,”Mardin Belediyesi’nin açtığı standı ziyaret eden konuklar hayranlıklarını gizleyemiyor.”dedi.

  Başkan Ayanoğlu öncelikle Dışişleri Bakanı Ahmet Davudoğlu ile görüştü. Davudoğlu 2010 yılı içerisinde geniş katılımlı bir konferansın Mardin’de düzenleneceği sözünü verdi. New York Türk Büyükelçisi Mehmet Samsat’la da görüşen Başkan Ayanoğlu, burada yaşayan Mardinlilerle ilgili bilgi aldı.
  ABD Demokrat Parti Senatoru Kirsten Gılıbrand ile Texas Cumhuriyetçiler Senatörü Pete Sessıons ile görüşen Başkan Ayanoğlu senatörlere, Mardin’i anlatarak Mardin Kitabı ve CD’si hediye etti.

  Başkan Ayanoğlu daha sonra Türk-Balkan Festivali’nde Mardin’i anlatan bir konuşma yaptı. New York’ta yaşayan Süryani Cemaatine mensup Mardinlilerle de bir araya gelen Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, ABD genelinde 150 bin Mardinlinin yaşadığını ifade ederek; “Hemşerilerimizden Mardin’in tanıtımı için daha çok çaba sarf etmelerini talep ettik.”dedi.

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Başkan Ayanoğlu Amerika’da Forum Tarih
Mardin Belediye Başkanı Ayanoğlu'nun Mahalle Gezileri Mardin Tanıtımı 19 Ağustos 2010
Mardin'in Yeni Başkanı Ayanoglu Mardin Tanıtımı 31 Mart 2009
Okul başkanlığı sloganları Güzel Sözler-Mesajlar 8 Şubat 2017
Belediye başkanlığına aday olsanız seçim kampanyanızda ne gibi çalışmalar yapardınız? Sorular ve Cevaplar 4 Şubat 2017
Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanları Eğitim Bilgileri 6 Kasım 2014

Bu Sayfayı Paylaş