"Başka Semtin Çocukları" vizyona hazır

'Sinema Dünyasından Haberler' forumunda Siraç tarafından 9 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  "Başka Semtin Çocukları" vizyona hazır konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  "Başka Semtin Çocukları" vizyona hazır

  Yönetmen Aydın Bulut'un ilk uzun metraj filmi "Başka Semtin Çocukları", 27 Şubatta vizyona girecek.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Alınan bilgiye göre, İstanbul'un varoşlarındaki "kayıp hayatların" hikayesini anlatan filmin senaryosunu, yönetmenliğini de üstlenen Aydın Bulut, Serkan Turhan ile birlikte yazdı.

  Gazi Mahallesi'nde 21 günde çekilen filmde, Mehmet Ali Nuroğlu, İsmail Hacıoğlu, Volga Sorgu, Ertan Saban, Eyşan Özhim, Bülent İnal ve Özge Özder rol aldı.

  Film ilk kez 45. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde gösterildi.

  Festivalde, yönetmen Aydın Bulut "Behlül Dal Genç Yetenek Ödülü" alırken, Volga Sorgu "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" ve Türker İşçi "En İyi Sanat Yönetmeni" ödüllerini aldı.

  Festival gösterimlerinin ardından yoğun tartışmalara neden olan film, Gazi Mahallesi'nde yaşayan 2 yakın arkadaşın "başka bir hayat" özlemi içinde, bulundukları "çöplükten" kurtulma hayallerini ve bu hayalleri gerçekleştirebilmek için ödemek zorunda oldukları bedeli konu alıyor.

  Polisiye kurguyla beslenen öykü, Güneydoğu Anadolu'daki operasyonlarda gösterdiği kahramanlıkla askerden bir ay erken terhis edilen Semih'in (Mehmet Ali Nuroğlu), askerden döndüğü gün kardeşinin cenazesiyle karşılaşması ve kardeşinin katilini aramasıyla devam ediyor.

   

Bu Sayfayı Paylaş