Başbakan Erdoğan, GS Nusaybin Okulunu ağırladı

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 5 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Başbakan Erdoğan, GS Nusaybin Okulunu ağırladı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Başbakan Erdoğan, GS Nusaybin Okulunu ağırladı

  Arif Altunkaynak
  Galatasaray Nusaybin Futbol Okulu Ankara’ya çıkarma yaptı. Pazar günü Ankara’ya giden Nusaybinli Galatasaraylılar; Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin, Başbakan Recep Tayip Erdoğan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Devlet Bakanları Egemen Bağış, Selma Aliye Kavaf, Zafer Çağlayan, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehdi Eker, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ı ziyaret etti. Galatasaray Futbol Okulu yönetici Şehmus Ak, Fenerbahçeli Başbakan Erdoğan’a Galatasaray Forması hediye etti.
  Galatasaray Nusaybin Futbol Okulu gezisi 1 Mayıs günü Kapadokya ve Tuz Gölü gezisiyle başladı.
  Anayasa değişikliği nedeniyle TBMM’de ziyaretçi yasağı olmasına rağmen Mardin Milletvekilleri Cüneyt Yüksel ve Gönül Bekin Şahkulubey’in girişimleriyle Nusaybinli öğrenciler önce TBMM’de gezdirildi sonra da genel kurul salonuna alındı.
  [​IMG]
  Nusaybinli öğrencileri TBMM’de gören başta Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan olmak üzere Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Devlet Bakanları Egemen Bağış, Selma Aliye Kavaf, Zafer Çağlayan, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehdi Eker, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, öğrencilerin yanına gelerek onlarla sohbet ederken, Başbakan Erdoğan, üstlendiği misyon nedeniyle GS Nusaybin okulu Yöneticisi Şehmus Ak’a teşekkür e etti. Ak, görüşme sırasında Erdoğan’a GS forması hediye etti. Ziyarette sırasında batmanlı Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, öğrencilerle Kürtçe sohbet etti. TBMM gezisi anısına TBMM başkanı Mehmet Ali Şahin, GS Nusaybin okulu yönetici Şehmus Ak’a teşekkür belgesi verdi. Gezi sonrası Başbakan Erdoğan ve Bakanlar, Nusaybinli öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Anıtkabir’i de ziyaret eden Nusaybinli öğrenciler adına GS yöneticisi Ak, Anıtkabir Anı defterine ziyaretle ilgili düşüncelerini yazdı.
  [​IMG]
  Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat’ı Nusaybin’e davet ederek, Nusaybin’in Türkiye Medyasında iyi yönünü göstermeye sebep olan GS Nusaybin yönetici Şehmus Ak, Başbakanla görüşmesinden sonra da iki gündür ulusal birçok TV ve Gazetede Nusaybinli öğrencilerin gündeme gelmesini sağladı.

  — TEK AMACIMIZ; “ÇOCUKLARIMIZA İYİ BİR GELECEK HAZIRLAMAK”
  Nusaybin’e kurduğu Galatasaray Futbol Okuluyla şuanda 75 çocuğu eğiten Ak, Nusaybin’de menfaat beklemeden hizmet veren ender kişilerden biridir.
  Zaman zaman bu tür geziler yaparak ülkemizin önemli Turizm yerleri ve mekânlarını Nusaybinli öğrencilere tanıttığını bildiren Ak, Öğrencilerin hayallerini en üst düzeyde tutmak için bu tür programları organize ettiklerini bildirdi.
  Ak; “bu programları yaparken tek bir amacımız var. O da çocuklarımızın iyi bir gelecek hazırlamaktır. Sadece futbol değil, Çocuklarımızı mental gelişimi için kendi imkânlarımızla bu tür etkinlikleri yapmaya çalışıyoruz. 13 aydır okul olarak 3 gezi düzenledik. Ağustos ayında da Antalya ili başta olmak üzere Akdeniz bölgesine bir gezi organize etmeyi hedefliyoruz” dedi. / Nusaybinim.com - Nusaybin Postası Gazetesi
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Başbakan Erdoğan Nusaybin Forum Tarih
Başbakan Erdoğan'ın Mardin Artuklu Üniversitesi'ndeki Konuşması Mardin Tanıtımı 11 Aralık 2010
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Mardin'de Yaptığı Açıklamalar Mardin Tanıtımı 11 Aralık 2010
Başbakan Erdoğan, Ilısu Köyünde Mardin Tanıtımı 31 Ekim 2010
Başbakan Erdoğan ana ocağında Yurt İçi Haberler 10 Mayıs 2009
Başbakan Erdoğan, ATV'de canlı yayında soruları yanıtladı Yurt İçi Haberler 21 Mart 2009

Bu Sayfayı Paylaş