Başarının anahtarı parmaklarınızda saklı

'Yurt İçi Haberler' forumunda *B*U tarafından 14 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. *B*U

  *B*U Üye

  Başarının anahtarı parmaklarınızda saklı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Uzun yüzük parmağının bilimsel ve iş alanında başarı belirtisi olduğu ortaya çıktı.
  Cambridge araştırmacıları, eller ile büyük kazançlar elde etmenin arasında bir bağ olduğunu araştırmaları sonucunda kanıtladı. Ortalama olarak, sağ ellerindeki yüzük parmakları uzun olan erkekler, bu parmakları kısa olan erkek çalışma arkadaşlarına oranla 6 kat daha fazla kazanıyorlar.

  Bilim adamları, bu durumun yüzük parmakları uzun olan erkeklerde daha yüksek düzeyde testosteron hormonu bulunmasından kaynaklandığını söylüyorlar. Yüksek testosteron hormonu ise bu erkeklerin başarılı olmasını sağlayan kendine güvenlerini, risk alma kabiliyetlerini ve harekete geçme zamanlarını arttırıp geliştiriyor. İş hayatında risk alabilen ve kendine güvenen erkekler daha başarılı oluyor.

  Uzun bir yüzük parmağına sahip olmanın avantajı sadece iş hayatındaki başarılarla da sınırlı kalmıyor; sizi kalp hastalıklarına karşı da koruyabilir. Yüzük parmakları, işaret parmağıyla eşit ya da daha kısa olan erkeklerin erken kalp krizi geçirme risklerinin hayli yüksek olduğu Liverpool Üniversitesi bilim adamlarınca keşfedildi. Bunun sorumlusu olarak da düşük testosteron hormonu seviyesi gösterildi.
   

Bu Sayfayı Paylaş