Başarılı Olmanın Yolları Konulu Kompozisyon Örneği

'Makaleler-Denemeler' forumunda Mavi_Sema tarafından 6 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Başarılı Olmanın Yolları Konulu Kompozisyon Örneği konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Başarılı olmanın yolları konulu kompozisyon
  Başarılı olmanın yolları kompozisyon örneği

  Başarılı olmanın yolu, ilk başta çalışarak daha sonra tekrar yaparak olur. Tekrar yaparsak işlediğimiz konuları hatırlamış oluruz. Biz uyusak bile, beynimiz uyumaz. O sürekli çalışır. Gerekli olan bilgileri ayırır, tabii biz ona ayır dersek.

  Başarılı olmak istiyorsak her zaman, sık sık tekrar yapmalıyız. İleride iyi bir meslek sahibi olmak istiyorsak çalışmalıyız. Çalışmadan hiçbir şey elde edemeyiz. Tabiî ki çalışmanın yollarıda var. Nasıl çalışıp iyi bir meslek sahibi oluruz? Bu sorunun cevabı, 6. sınıfta, 7. sınıfta ve 8. sınıfta girdiğimiz SBS’lerin ortalamaları alınıp, hangi liseye gideceğimiz belli olur. Neden güzel bir işte çalışmayalım ki? Kim istemez ki güzel bir işte çalışmayı. Başarının yolu çok çalışmaktan geçer, çok çalışırsak ileride avukat, doktor, öğretmen olabiliriz. Bu mesleklere sahip olursakta mutlu oluruz. Tabii bundan da önemlisi para kazandıran bir meslekten çok kendi sevdiğimiz ve daha başarılı olabileceğimiz bir mesleği yapabilmemiz için çalışmalıyız. Bunun için her biri bir aşama olan dersleri iyi öğrenmemiz, öğrendiğimiz bilgileri ilerideki hayatımız da kullanacağımızı göz ardı etmeden aşamaları birer birer geçmeliyiz ve başarıyı elde etmeliyiz.

  Başarılı bir insan olmayı herkes ister ama başarıya ulaşmak için adımlarımızı yerinde ve zamanında atmamız ve her adımın hakkını vermemiz gerekir. Ancak o zaman belirlediğimiz hedefe ulaşabiliriz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Başarılı Olmanın Yolları Forum Tarih
Başarılı olmanın yolları nelerdir kompozisyon Makaleler-Denemeler 29 Nisan 2014
Başarılı Olmanın Yolları İle İlgili Kompozisyon Eğitim Bilgileri 24 Ağustos 2013
Okul Başarısını Artırmanın Yolları-Başarılı Öğrenci Olmanın Yolları Nelerdir Rehberlik 28 Mayıs 2011
Başarılı Olmanın Yollarıyla İlgili Yazı Makaleler-Denemeler 6 Nisan 2011
Başarılı Olmanın Yollarıyla İlgili Şiir Şiirler Şiirler 5 Nisan 2011

Bu Sayfayı Paylaş