Baş ağrısını hafife almayın

'Genel Sağlık' forumunda NeslisH tarafından 20 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Baş ağrısını hafife almayın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  KAYSERİ (İHA) - Kayseri Tekden Hastanesi Beyin Cerrahı Op. Dr. Cüneyt Göçmez, vücuttaki ufak tefek ağrı ve şikayetlerin hafife alınmaması gerektiğini söyledi.

  Tekden Hastanesi Beyin Cerrahisi Bölümü'ne baş ağrısı ve görmede bulanıklık şikayetleriyle başvuran ve ameliyat olan Mehmet Düzgün, bu belirtileri hafife alıp doktora gitmeseydi yada biraz daha geç kalsaydı hayatını kaybedebileceği belirtildi. Tekden Hastanesi Beyin Cerrahı Op. Dr. Cüneyt Göçmez, Mehmet Düzgün'ün baş ağrısı ve görmede bulanıklık şikayetleri ile hastanelerine başvurduğunu, çektirilen MR ve tomografisinde beyin omurcuklarında su toplaması tespit edildiğini söyledi.

  Göçmez, “Artı beyinciğinde de sarkma olduğu görülmüştür. Göz dibine baktığımızda da burada da bozulma olduğu anlaşıldı. Bunun üzerine hastayı acilen ameliyata aldık. Ameliyatta hastaya, beyindeki fazla suyu karın boşluğuna boşaltan bir sistem yerleştirdik. Bu şekilde hem beyindeki fazla su vücut dışına atılmadan vücudun içinde kalmakta hem de beyindeki basınç azaltılarak hasta sağlığına kovuşmakta” dedi. Ameliyat sonrası, sağlığına kavuşan Mehmet Düzgün'de, “Doktora başvurmakta oldukça gecikmişim. Eğer bir hafta daha geç kalsaydım hayatımı kaybedebilirdim. Bu yüzden, hiç kimse sağlık sorunlarını küçümsemesin, doktordan korkmasın” dedi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Baş ağrısını hafife Forum Tarih
Baş Ağrısının Nedenleri Nelerdir? Genel Sağlık 23 Ocak 2014
Baş Ağrısının Sebepleri Baş Ağrısı Nedenleri Genel Sağlık 2 Eylül 2013
Baş Ağrısını Geçirmek İçin Neler Yapılabilir? Genel Sağlık 9 Mart 2012
Baş Agrısı Neden Olur - Baş Ağrısını Tetikleyen Etmenler Nelerdir? Genel Sağlık 26 Ekim 2010
Ateşli hastalık baş ağrısı ve diş ağrısının günahlara kefaret olduğu doğru mudur Dini Sorular ve Cevaplar 29 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş