Başı Dertte Olanlar İçin Okunacak Dua

'Dualarımız Dua paylaşımları' forumunda SeLeN tarafından 25 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Başı Dertte Olanlar İçin Okunacak Dua konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  sıkıntı duası - dertler için dua - zor durumda okunacak dua  Rabbiy inniy mağlubun fantasır, vecbür kalbil münkesir, vec'mâ şemlil müddesir, inneke enter rahmanül muktedir; ikfiniy yâ Kâfi fe enel abdul muftekir ve kefâ billahil veliyyen ve kefâ billahil nasıyra; inneş şirke lezûlmün azîm. Ve mallâhu yuriydu zulmen lil ibad. Fekutia dabirul kavmilleziyne zalemu, velhamdulillahi rabbil alemiyn.
  Anlamı:

  Rabbim, yenildim; behemehal yardım et-nusretinle muzaffer eyle. Kırılmış kalbimi birleştir-bütünleştir-tekleştir. Parçalanan birliğimi cem eyle. Zira sen, evet Sen kesinlikle Muktedir Rahman’sın. Bana yet, ey Kafiy. Zira ben Senin hiçbir şeyi olmayan kulunum. Veliy olarak Allah yeter, Nasıyr olarak Allah yeter. Kesinlikle şirk Azıym bir zulümdür; ve Allah, kulları için zulüm dilemez. Zulmeden topluluğun arkası kesilmiştir; alemlerin Rabbı olan Allah’a HAMD olsun.

  Her devirde başı sıkışanların ruhanîyetinden meded umdukları Gavs-ı A'zâm Abdülkâdir Geylânî'nin, bütün başı dertte olanlara çok faydalı bir tavsiyesidir bu duâ. Sabah akşam yedişer kere okunması kifayet eder. İnşâallah bu duâdan istifâde edenlerden oluruz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Başı Dertte Olanlar Forum Tarih
Simge Başı Dertte Şarkısı Sözleri Yerli şarkı sözleri 17 Eylül 2011
Seninle Başım Dertte Kitabı - Johanna Lindsey Kitap, Resim ve Dergi 21 Haziran 2011
Mevsim Aral Seninle Başım Dertte 2010 Albümü Albüm Tanıtımları 30 Haziran 2010
Başı dertte Galatasaray 17 Kasım 2009
F.Bahçe'nin başı büyük dertte Fenerbahçe 23 Aralık 2008

Bu Sayfayı Paylaş