Bağışıklık sistemi filme çekildi

'Eğitim Haberleri' forumunda NeslisH tarafından 4 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Bağışıklık sistemi filme çekildi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ankara (AA)- Avustralya'daki "Centenary Institute", modern teknolojiyi kullanarak, bağışıklık sisteminin enfeksiyona nasıl cevap verdiğini gerçek zamanda görüntülemeyi başardı. Softpedia'nın internet sitesinde verilen habere göre, yeni teknolojinin kullanılmasıyla, derinin faaliyetlerinin ve derideki Leishmania parazitinin
  tanımlanabilmesinin yanısıra, hastalığa neden olan maddenin (patojen) yayılması, bağışıklık sisteminin bunu engellemek için ne yaptığı tam olarak gözlemlenebildi.

  Enstitütünün, Bağışıklık Görüntüleme programı başkanı Profesör Wolfgang Weninger, çoklu foton mikroskopisini kullanarak, derideki, sinir hücresine giden ince lifleri incelediklerini, hücrelerin, normal şartlarda derinin en üst tabakasında sakin görüldüğünü, bir alt tabakada ise patojeni bulmak için devamlı bir hareketlilik olduğunu belirtti.

  Artık, patojenlerin bağışıklık sistemi tarafından nasıl tanımlandığı ve bu sürece hangi hücrelerin dahil olduğu konusunda genel bir kanıya sahip olduklarını belirten Weninger, bunun, Leishmania enfeksiyonunun kaldırılmasını sağlayan moleküllerin teşhisi üzerinde çalışabilecekleri anlamına geldiğini ifade etti.
  Weninger, bununla beraber, bağışıklık sisteminin diger enfeksiyonlara nasıl cevap verdiğinin de incelenebileceğini belirtti.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bağışıklık sistemi filme Forum Tarih
Bağışıklık Sistemi Testi Hakkında Bilgi Genel Sağlık 15 Kasım 2012
Bağışıklık Sistemi Organları Nelerdir? Genel Sağlık 15 Kasım 2012
Mikroplar Ve Bağışıklık Sistemi Hakkında Bilgi Konu Dışı Başlıklar 21 Ekim 2012
Bağışıklık, Bağışıklık Nasıl Kazanılır, Bağışıklık Sistemi Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 10 Ağustos 2012
Bağışıklık Nedir, Bağışıklık Sistemi, Bağışıklık Nasıl Kazanılır Genel Sağlık 10 Ağustos 2012

Bu Sayfayı Paylaş