Bıyıklarım sayesinde rol kaptım

'Magazin Haberleri' forumunda Dine tarafından 25 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Bıyıklarım sayesinde rol kaptım konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  KANAL D’de yayınlanan ‘Hanımın Çiftliği’ dizisinin oyuncularından Caner Cindoruk ve Necip Memili'ye, Adana’nın tanıtımına katkılarından dolayı Adana Rotary Kulübü tarafından ‘Meslek Hizmet Ödülü’ verildi.
  [​IMG]

  1970 yılında hayatını kaybeden Adanalı ünlü yazar Orhan Kemal’in 1961’de yayınlanan aynı adlı romanından uyarlanan ve Adana’da çekilen ‘Hanımın Çiftliği’ dizisinde Özgü Namal’ın canlandırdığı Güllü’ye aşık olan ‘Kemal’i oynayan Caner Cindoruk ile aynı kızla evlenmek isteyen ‘Zaloğlu Ramazan’ rolündeki Necip Memili, ödüllerini Adana Rotary Kulübü Başkanı Behiç Pakyürek’in elinden aldı. Adanalı oyuncular, memleketlerinde anlamlı bir ödüle layık görülmelerinin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

  BIYIKLARI SAYESİNDE ROL KAPTI

  Necip Memili, dizilerde aldığı rolleri bıyıklarına borçlu olduğunu söyledi. Memili, daha önce 70 bölüm oynadığı ‘Yaprak Dökümü’ dizisinde uzattığı bıyıkları sayesinde ‘Hanımın Çiftliği’ dizisinde rol alabildiğini anlattı.

  Caner Cindoruk ise oyunculuğa başlama öyküsündeki dönüm noktasını hemşerileriyle paylaştı. Cindoruk, ortaokulda öğrenciyken, liselerarası tiyatro festivaline gizlice katıldıklarını, o festivalde de ‘En İyi Oyuncu’ seçildiğini, o günden sonra da oyunculuktan kopmadığını anlattı. Adanalılara sitemde de bulunan Caner Cindoruk, kentin büyülü bir coğrafyası olduğunu, birçok sanatçı yetiştirdiğini, ancak bu insanlara ‘kaçıp gittikten sonra’ değer verilmesine üzüldüğünü söyledi.
  Adana Rotary Kulübü tarafından 1975’ten bu yana her yıl bir kez verilen Meslek Hizmet Ödülü’nü alanlar arasında Hacı Sabancı,
  Fatih Terim, Feridun Düzağaç ve Güler Sabancı da bulunuyo
  Hürriyet
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bıyıklarım sayesinde kaptım Forum Tarih
Ticari yollar sayesinde hangi alanlarda etkileşim olmuştur? Sorular ve Cevaplar 4 Mart 2014
Atatürk'ün sayesinde kavuştuğumuz hak ve hürriyetler kısa Atatürk Hakkında Herşey 20 Şubat 2014
Atatürk'ün sayesinde kavuştuğumuz hak ve özgürlükler maddeler halinde Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 20 Şubat 2014
Atatürk sayesinde kazandıklarımız Atatürk Hakkında Herşey 20 Şubat 2014
Ticari Yollar Sayesinde Hangi Alanlarda Etkileşim Olmuştur Kısaca Eğitim Bilgileri 20 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş