BİLET ve PASAPORT

'Yurtdışında Yaşam ve Eğitim' forumunda sleza tarafından 11 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. sleza

  sleza Üye

  BİLET ve PASAPORT konusu
  Sponsorlu Bağlantılar

  Bilet ve Pasaport :

  Biletinizi re-konfirme ettirmeyi unutmayın: IATA üyesi havayollarında biletinizi aldığınız zaman bir sonraki uçuş için biletiniz eğer konfirme edilmişse bir sonraki uçuş öncesi bir daha konfirme ettirme sıkıntısı olmadan uçabilirsiniz. Ama eğer IATA değilse bu durumda havayolu şirketine, ya telefonla ya da yerine giderek biletinizi bir sonraki uçuş için konfirme ettirmeniz gerekiyor.

  Pasaportunuz kaybolur ya da çalınırsa ne yapacaksınız:

  Bir yolcu için olabilecek en kötü şeylerden biri pasaportunu kaybetmektir. Sizin uluslararası seyahatteki en önemli parçanız olan bu dokümanın kaybolması durumunda hemen o ülkedeki TÜRK Konsolosluğuna başvurmanız gerekmektedir. Oradan size geçici bir dokuman hazırlanıp geriye dönmeniz sağlanacaktır. Yalnız acı bir olay var; eğer kaybettiğiniz ülkeden sonra vize gereken başka ülkeye geçmek isterseniz bu hakkiniz olmayacaktır. Pasaportunuzda olan vize kaybolduğu için işleme alınmayacaktır

  Biletteki isim ile pasaporttaki isimler aynı olmalıdır.
  Pasaportunuzun ve biletinizin birer RENKLİ fotokopisini almayı ihmal etmeyin. Bu sayede eğer kaybolurlarsa işlemlerde çok faydası olacaktır.
  Pasaport ve biletin fotokopisi haricinde scannerdan kopyalarını alıp, Hotmail gibi her yerden bakabileceğiniz bir hesabınıza göndererek orada saklayabilirsiniz.
  Pasaportunuzun bir kopyasını eviniz ya da ofisinizde tutarsanız , kaybolma esnasında konsolosluğa fakslandığı zaman işlemleri oldukça hızlandıracaktır.
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  Paylaşım için teşekkürler..
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - BİLET PASAPORT Forum Tarih
2013 Milli Piyango Sonuçları 31 Aralık Bilet Sorgulama Şans Oyunları 17 Aralık 2012
Milli Piyango Sonuçları Bilet Sorgulama Şans Oyunları 28 Aralık 2011
2012 Milli Piyango Bilet Sorgulama Şans Oyunları 28 Aralık 2011
2012 Milli Piyango Bilet Fiyatları Ne Kadar Şans Oyunları 30 Kasım 2011
2012 Milli Piyango Biletleri Fiyatları Şans Oyunları 30 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş