Büyükağaçalan Köyü Dursunbey Balıkesir

'Balıkesir Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 26 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Büyükağaçalan Köyü Dursunbey Balıkesir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  büyükağaçalan köyü bilgileri - büyükağaçalan köyü tanıtım - büyükağaçalan köyü resimleri  Büyükakçaalan, Balıkesir ilinin Dursunbey ilçesine bağlı bir köydür.

  Tarihi

  köyümüzün bin yıla dayalı bir geçmişi vardır. köyümüze hasözel elbiseleri vardır her yıl olduğu gibi bu yıl şenlikler vardır
  Coğrafya

  Balıkesir iline 89 km, Dursunbey ilçesine 12 km uzaklıktadır, Dursunbeye 20 dk.lık bir yolculuk ile varırsınız. Köyün üç tarafı ormanla çevrilidir.2002 yılında bir yangın olmuştur, yangında Ayşe GEME adlı bir kadın hayatını kaybetmiş. Kaldırek Dağının Güpçukur mevkiinde ormanlık alan epey hasar görmüştür, Köy 3 tepe arasındadır.
  İklim

  Köyün iklimi, Marmara Ilıman iklimi etki alanı içerisindedir.
  Nüfus
  Yıllara göre köy nüfus verileri
  2007 478
  2000 650
  1997 800
  Ekonomi

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
  Muhtarlık

  Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

  Altyapı bilgileri

  Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol 3 km lik kısmı stabilize olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.
  [​IMG]
  [​IMG]
  kaynak / yerel net /vikipedi özgür ansiklopedi


  köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş