Büyücü Kız Kitap Özeti - Celia Rees

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda SeLeN tarafından 1 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Büyücü Kız Kitap Özeti - Celia Rees konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Büyücü Kız Kitap Özet - Celia Rees Kitapları - Büyücü Kız Kitap Tanıtım - Büyücü Kız Kitap Fiyatı - Büyücü Kız Ön Okuma  Kitap Özet

  Cadı Kız kitabının sonunda kafalarda oluşan tüm sorular bu kitapta cevap buluyor.

  Eğer cadıysam, yakında görecekler. Hayatımda kimsenin kötülüğünü dilemedim, ama Beulah'dan kaçarken öfke ve nefret çarpışarak çakmaktaşından çıkan kıvılcımlar gibi lanet saçtılar. Kötü bir şey yapmadım ben, peki o zaman neden sanki kaçakmışım gibi gitmek zorunda bırakıldım?
  --Mary Newbury, 1660

  Üniversite öğrencisi Kızılderili Agnes Herne ile Mary Newbury'nin yaşadıkları dönemler arasında çok uzun bir zaman var, ama aralarındaki bağ kan bağından da öte... Mary'nin sahip olduğu özel güçler gibi, bir süre sonra Agnes da birtakım güçlere sahip olduğunu fark ediyor.

  M Teyze'nin yardımıyla geçmişe, Mary'nin hayatına yolculuğa çıkan Agnes, Mary'nin köyden ayrıldıktan sonra başına gelenleri ve sonrasındaki maceralarla dolu ilginç yaşantısını gün ışığına çıkarıyor.

  Celia Rees, Mary'nin hikâyesine Cadı Kız'da bıraktığı yerden, gerilim ve heyecan yüklü temposuna ara vermeden, Büyücü Kız'la devam ediyor. Rees, Mary'nin hikâyesini alışılmışın dışında bir kurguyla anlatırken, 400 yıl öncesi Amerika'sında yaşananları ve Kuzey Amerika Kızılderililerinin yaşamına dair pek çok ayrıntıyı da gözler önüne seriyor.


  [​IMG]

  Büyücü Kız

  Celia Rees
  · Aysın Önen
  · Basım Tarihi : 02 - 2011
  · ISBN : 9789944424769
  · Sayfa Sayısı : 296
  · Etiket Fiyatı : 18.00 TL
   

Bu Sayfayı Paylaş