Böyle Korku Olur mu ?

'Garip olaylar' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 18 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Böyle Korku Olur mu ? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Böyle Korku Olur mu


  Herhangi bir ulaşım aracına binince penisinin içeri kaçıp yok olacağından korkan İzmirli Erol Çam, malûlen emeklilik için mahkemeye başvurdu ama hâkim “İstanbul Adli Tıp’a görün” diye tutturdu. Yeni hâkimin gelmesiyle şanssız adam için emeklilik umudu doğdu.
  45 yaşındaki izmirli mobilyacı Erol Çam, 12 yıl önce bir otomobil yolculuğu sırasında penisinin içine kaçarak yok olacağı endişesine kapılarak kaskatı kesildi. Yaşadığı korkunun sürekli tekrarlanması üzerine Erol Çam, bir daha ne otomobile ne otobüse ne de bisiklete binebildi. Her yere yürüyerek gitmek zorunda kalan şanssız adamın yaya olarak gidebildiği alanlar dışında tüm dünyayla bağlantısı kesildi.


  Akşam Gazetesi'nin haberine göre, 4 yıl önce Ege Üniversitesi Hastanesi’nde ‘koro sendromu’ teşhisi konuldu. ‘Hastalık nedeniyle hayatını kazanamaz’ raporu aldı. Malulen emekliye ayrıldı ama hastaneye gidemeyince emeklilik hakkını kaybetti. Yeniden maaşını alabilmek için 5 yıl önce dava açan Çam’ı hâkim İstanbul Adli Tıp’a sevk etti. Araca binemediğini belirtmesine rağmen hakim bu kararında direndi. Bu süre boyunca dava sürümcemede kaldı. Ancak, Çam’a yeni umut davaya bakan hâkimin emekli olmasıyla geldi. Yeni hâkim Çam’dan İstanbul’a gitmesini istemezse emeklilik hakkı kazanabilecek.

  NEDEN BU KORKUYA KAPILDI?

  Erol Çam çektiklerini anlattı: ''Bu sorunumun nedeni çocukluğuma dayanıyor. Küçük yaşlarda babam ile annem arasındaki aile sorunlarına sık sık tanık oldum. Gördüklerimi hep içime attım. Aylarca gizli gizli ağlayıp durdum. Bu üzüntü yıllar sonra beni sağlığımdan etti. Hayatım kâbusa dönüştü. Hastalığım nedeniyle aile kuramadım, bundan sonra da kurmayı düşünmüyorum.''

  KORO SENDROMU NEDİR?

  Genelde Uzakdoğu ülkelerinde görülen ve ‘Koro Sendromu’ diye bilinen bu rahatsızlığın başlıca özelliği, bir panik atağının çıkması durumunda, yardım alamayacağı ya da kaçmanın zor olabileceği durumlarda bulunmaktan endişe duymaktır. Bu korkular arasında, evin dışında ya da evde tek başına kalma, kalabalık bir ortamda bulunma, araba, otobüs ve uçakla yolculuk etme ya da asansöre binme sayılabilir. Bu bozukluklar bazı kültürlere özgü atipik formlarını içerir. Doktorlar, Çam’da görülen bozukluğun daha çok Uzakdoğu’da rastlanan Koro Sendromu olduğunu belirtti.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Böyle Korku Olur Forum Tarih
Atatürk'ün böyle bir milliyetçilik anlayışına sahip olması niçin önemlidir? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014
Boyle Mariotte Kanunu (Yasası) Nedir Kısaca Eğitim Bilgileri 24 Ağustos 2013
Şöyle Yap Böyle Yap Oyunu Müzik Notaları Çocuk Şarkıları & Videolar 19 Eylül 2012
Bundan Böyle Deyiminin Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 16 Temmuz 2012
Gökhan Keser En Kötü Günümüz Böyle Olsun Şarkısı Sözleri Yerli şarkı sözleri 19 Ocak 2012

Bu Sayfayı Paylaş