Bölgesel Zayıflama Hakkında Bilgi

'Diyet Beslenme' forumunda SeLeN tarafından 1 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Bölgesel Zayıflama Hakkında Bilgi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  bölgesel incelme - Bölgesel incelme hangi bölgeler için uygundur - Bölgesel incelme yöntemleri - bölgesel zayıflama - Mezoterapi hangi Durumlarda Uygulanır  Bölgesel incelme hangi bölgeler için uygundur?

  Bölgesel zayıflama vücutta fazlalık olarak hissettiğiniz yağlı bölgelerin tedavisi için uygulanmaktadır. Vücut analiziniz yapıldıktan sonra fazla yağlanmanı oluştuğu bölgelere ne tür bir tedavi uygulanacağına uzman hekimler karar vermektedir.

  Bölgesel incelme yöntemleri

  Bölgesel zayıflama için birçok cihaz ve yöntem bulunmaktadır. Bunların yanı sıra tıbbi destek yardımı ile de tedavi mümkündür. Bu tedavi şekillerinden en önemlileri mezoterapi ve karboksiterapidir.

  Mezoterapi

  Mezoterapi, fazla yağ yıkımı özelliği bulunduran 32 adet antioksidanın ve kök hücrelerin birleşmesi ile fazlalık olan dokulara enjekte edilmesidir. Bu enjekteden sonra fakirleşmiş olan yağ dokusuna yapılacak bir diyete cevap verme becerisi kazandırır. Mezoterapi, sellülitler ve cilt gençleştirmek için uzun yıllardan beri uygulanmaktadır.

  Mezoterapi başka hangi Durumlarda Uygulanır?

  * Sellülitlerde
  * Çok fazla saç dökülmeleri
  * Ergenlik döneminde ve gebelikte oluşan çatlaklarda
  * Yüz gençleştirme işleminde
  * Kalıcı yara izlerinde

  Karboksiterapi

  Karboksiterapi, Karbondioksit(CO2) gazının deri altına enjekte edilerek dokudaki metabolizmanın hızlandırılması işlemine denir. Tedavi; hızlı, etkili, rahat ve cerrahi bir yöntem gerektirmeden yapılır. Karboksiterapi tedavisi özellikle çatlaklar, sellülitler ve bölgesel zayıflamada çok etkilidir.

  Uygulama ile birlikte

  * pH dengesi kurulur
  * Yağ yakıcı bir etki olur
  * Damar genişlemesi sağlanır
  * Kılcal damarda kan akışı hızını artırır
  * Doku yenilenmesine yardımcı olur

  Tedavi bölgeleri nelerdir?

  * Basenlerde
  * Karın bölgesinde
  * Kol ve bacaklarda
  * İri göğüslerde
  * Hamilelik döneminde alınan fazla kilolardan kurtulmak için

  Seans Süreleri

  * Selülit için yaklaşık 8 seans
  * Bölgesel zayıflama için yaklaşık 14 seans
  * Çatlaklar için ise en az 8 seans

  Karbondioksit vücudumuzda da bol olarak bulunduğu için vücut yabancı değildir. Bu yüzden yan etkisi ve hiçbir alerji riski taşımamaktadır. Hastalar tedavi sonrasında ayda en az 1 kez kontrol seanslarına katılarak kazanılan yeni formun kaybedilmemesi için eğitilirler.
   

 2. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Bölgesel zayıflama yöntemleri

  Bölgesel zayıflama daha çok bel, basen ve göbek bölgelerinde oluşan yağ topluluklarının eritilmesine denir. Bölgesel zayıflama ancak ve ancak egzersiz ve dengeli beslenme ile yapılabilir. Örneğin göbeğinizde büyük bir yağ topluluğu varsa bunu egzersiz ve dengeli beslenme ile eritebilirsiniz. Bu zayıflama tedavisine başlamadan önce yediklerinizi bir daha kontrol etmelisiniz.

  [​IMG]

  Daha çok öğünlerde sebzeli yemekleri tercih edin. Sebzeli yemeklerin kalori değeri çok düşüktür. Ayrıca protein en çok sebzelerde içerir. Eğer alkol kullanıyorsanız mutlaka bırakmalısınız. Çünkü göbeğin oluşmasının sebeblerinden en önemlisi alkoldür. Örneğin günde 4 şişe bira tüketirseniz 4000 kalori almış olursunuz. Bu nedenle kesinlikle alkol tüketmemelisiniz. Ayrıca düzenli olarak egzersiz yapmalısınız. Yapacğınız ısınma hareketleri, açma germe, tempolu koşu, düz koşu sizin yağlarınızı eritmenizi sağlayacaktır.

  Aynı zaman da egzersiz yaparken kendinizi fazla yormmamalısınız. Günlük ortalam 45 dakikalık bir egzersiz yapmanız yeterlidir. Egzersizler sabah ve akşam yemeğinden sonra yapmalısınız. Günlük üç öğün yemekleriniz dışında ara öğünlerde de meyve tüketmeye dikkat edin.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bölgesel Zayıflama Hakkında Forum Tarih
Dr. Ender Saraç Bölgesel Zayıflama Uygulamaları Diyet Beslenme 8 Mart 2010
Bölgesel Zayıflama Diyet ile Mümkün mü? Diyet Beslenme 19 Eylül 2009
# Bölgesel Zayıflama Diyet Beslenme 27 Nisan 2009
Bölgesel zayıflama yöntemiyle ilgili öneriler Diyet Beslenme 14 Nisan 2009
Türkiye çevresindeki bölgesel sorunlar hakkında kısa bilgi Seviyeli-Ciddi Konular 4 Mayıs 2014

Bu Sayfayı Paylaş