Bölgesel Fazlalıklara Çözüm Önerileri

'Diyet Beslenme' forumunda Dine tarafından 29 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Bölgesel Fazlalıklara Çözüm Önerileri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bölgesel Fazlalıklara Çözüm Önerileri

  Vücudunuzun bir bölgesinde yoğunlaşan yağlar, gözünüze batar. Vücudunuzun farklı bölgelerinde yağ yakma yöntemleri


  [​IMG]

  Biçimli kalçalar:

  Öncelikle vücudunuz üzerinde yapacağınız tüm çalışmaların zaman gerektirdiğini, sabır ve istikrarın önemli olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Kalça kaslarını her gün çalıştırın. Sonunda istediğiniz duruma geldiğini göreceksiniz.
  Bu konuda en garantili yöntem merdiven çıkmaktır. Asansörleri ve yürüyen merdivenleri unutun. Step yapmak da aynı derecede başarılı sonuç verecektir. Merdiven aralıkları az olduğunda ikişer ikişer çıkmak daha faydalıdır. Bunu yaparken, kalçanızdan kuvvet alın.
  Çoğunlukla çocukların ayağında gördüğünüz patenlerin, sizin için muhteşem olacağını biliyor muydunuz? Paten kayarak sadece kilo vermez, bacak ve karın kaslarını da çalıştırırsınız.
  Televizyon seyrederken bile kalçalarınızı çalıştırabilirsiniz. Bunun için oturduğunuz veya uzandığınız yerde, poponuzu sıkıp gevşetin. Bu sırada karnınız içeride, omuzlarınız geride olsun.


  Sarkık Kollar:
  Kollarınızı eski gergin günlerine döndürmek istiyorsanız, biseps ve triseps kaslarını çalıştırmalısınız. İki elinize su dolu şişeleri alın. Kollarınızı önde birleştirin. Ellerinizin üstü yere baksın. Kolunuzu yavaş yavaş kaldırın ve indirin.
  Diğer bir egzersiz için, ağırlığı bir elinize alın. Bu elinizi önce yukarı doğru gerin, sonra başınızın arkasına, ensenize doğru uzatın. Bunu günde 12 defa yapın.
  Kelebek ve kurbağalama yüzmek, orantılı kollara ve kol kaslarına sahip olmanızı sağlar. Ayrıca, evde duvarın karşısına geçip, iki elinizle duvarı itmeye çalışın. Böylece kol kaslarınız fazlasıyla çalışacaktır.


  Bacaklar:
  Bacaklarınızı inceltmenin en pratik yollarından biri bisiklete binmektir. Bisiklete binmek, aynı zamanda yağ yakmak ve kalp kaslarını çalıştırmak için de önemlidir. Düz bir parkur yerine, eğimli yolları tercih ederseniz, daha fazla yakarsınız.
  Eğer sokakta bisiklete binme şansınız yoksa, evde binilen bisikletlerden alabilir veya yakınınızda bir spor salonunda bu egzersizi yapabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bölgesel Fazlalıklara Çözüm Forum Tarih
Türkiye çevresindeki bölgesel sorunlar hakkında kısa bilgi Seviyeli-Ciddi Konular 4 Mayıs 2014
Kalkınma İçin Bölgesel İşbirliği Örgütü Hakkında Kısaca Bilgi Seviyeli-Ciddi Konular 11 Ağustos 2013
Plates ile Bölgesel İncelme Kitabı - Umay Villa Kitap, Resim ve Dergi 6 Kasım 2010
Bölgesel Zayıflama Hakkında Bilgi Diyet Beslenme 1 Eylül 2010
Dr. Ender Saraç Bölgesel Zayıflama Uygulamaları Diyet Beslenme 8 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş