Bölcek İlköğretim Okulu Bergama İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 19 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Bölcek İlköğretim Okulu Bergama İzmir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bölcek İlköğretim Okulu Hakkında - Bölcek İlköğretim Okulu Tanıtım - Bölcek İlköğretim Okulu Resimleri - Bölcek İlköğretim Okulu İletişim  [​IMG]

  Bölcek İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

  Bölcek henüz köy statüsünde iken İlkokul öğretimi,1928 yılında 3 yıllık olarak o zaman ki muhtarlık odasında başlamıştır.Daha sonra ilkokul binası 1931’de yapılmış ve 5 yıllık eğitim öğretime geçilmiştir.Bu bina zamanla çok eskidiğinden tamamen yıkılarak aynı yere 1965 yılında 1 katlı 5 derslikli betonarme olarak yeniden yapılmıştır.2001-2002 öğretim yılının sonuna kadar 1,2,3,Ana sınıfı bu binada((B) blok)eğitimini sürdürmüştür..

  Bölcek’te 1968 yılında Belediyenin kurulması ile bir ortaokula ihtiyaç duyulmuş 07.10.1969 tarihinde Bölcek Ortaokulunun eğitim ve öğretime başlamasında İlkokul Müdürü Fuat ALTINDAĞ ile Zamanın Belediye Başkanı Fikri KAHRAMAN’ın ve kasaba halkının büyük katkıları olmuştur.Orta okul geçici olarak bir binada eğitim öğretim yapmış,şuan ki binasına 12.05.1986 tarihinde taşınmış olup;Eğitim öğretime bu binada devam etmektedir.B blok öğretim binası 2002-2003 öğretim yılında A blok’a taşınarak eğitim-öğretimini tek binada toplamıştır.Bölcek ilkokulu orta okul ile 01.07.1998 tarih ve 310/60277 sayılı Valilik oluru ile İlköğretim olarak birleştirilmiştir

  AMAÇLARI : Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızı ,Türk Milli Eğitimi’nin amaçları doğrultusunda yetiştirmek,kendisine ,ailesine ,çevresine ,milletine ve daha geniş anlamda insanlığa yararlı bir kişi haline getirmektir.

  OKUL BİNA DURUMU : Okulumuz (A) ve (B) blok olmak üzere iki binadan oluşmaktaydı.Ancak Eğitim öğretimde daha başarılı ve hedeflenen amaçlara ulaşılabilmesi amacıyla (B) blok öğretim binası (A) blok öğretim binasına 2002-2003 öğretim yılında kaymakamlık oluru ile taşınmıştır.(A) Blok binamız iki katlı betonarme bina olup;8 derslik,1 çok amaçlı salon(Fen Bilgisi laboratuarı) 1 yönetim odası,2öğretmenler odası,1 iş eğitimi sınıfı ,1 bilgisayar dersliği,1 Kütüphane bulunmaktadır. (B) blok ise Belediye ye ait olduğu için Belediye ile ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasındaki yazışmalardan sonra Bölcek Belediye Başkanlığına devri yapılmıştır.Okulun aydınlatma şekli elektrik, ısınma şekli kalorifer sistemidir. Su ve kanalizasyon şebekesi bağlıdır..

  DERSHANELER : Okulumuzun1.2.3.4.5. 6,7 ve 8.ve Ana sınıfı Sınıflarının eğitim gördüğü 9 adet dersliği bulunmaktadır.Okul Bahçesindeki tek katlı lojman ise ana sınıfı olarak binamızın bahçesinde kullanılmaktadır..Lojmanın diğer odaları ise spor malzemeleri odası ve arşiv olarak kullanılmaktadır.

  LABORATUAR :Okulumuzda okul aile birliğimizin çalışmaları sonucunda son derece modern bir Fen laboratuarı yaptırılmıştır. Tuvaletlerimizin dışarı çıkarılmasından sonra Tuvalet yerleri onarımdan geçirilerek Bilgisayar dersliği ve iş eğitimi dersliklerine dönüştürülmüştür. Gerekli araç gerecin sağlanması için gerekli istek sık sık üst makamlara yazılı ve sözlü olarak bildirilmektedir.

  OKUL VE SINIF KİTAPLIKLARI :Sınıflara yaptırılan dolaplarla sınıf kütüphaneleri düzenli bir hale getirilmiş ve zenginleştirilmesi için gerekli çalışmalar sürekli olarak devam ettirilmektedir. Okul kitaplığında öğrenci ve öğrenci velilerimizin destekleri ile 1500 civarında kitap bulunmaktadır. Öğrenci ve öğretmenlerin ihtiyacını karşılamak için gerekli zenginleştirme çalışmalarına da devam edilmektedir.Ayrıca tüm sınıflarında kendi seviyelerine uygun ayrıca kendi kitaplıkları mevcuttur

  ATÖLYE DURUMU : Okulumuz 2004-2005 öğretim yılında tuvaletler Bina dışına çıkarıldığından dolayı yerlerine İş Eğitimi atölyesi yapılmıştır.İşlikler için gerekli dolap ve panolar temin edilmiştir.

  DEPO –AMBAR DURUMU : Okulumuzda bu amaçla yapılmış iki küçük bölüm bulunmaktadır.Okulun odun ve kömürü orada tutulmaktadır.

  MİSYONUMUZ
  Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, topluma ve kendisine faydalı ,sosyal ve sorgulayabilen bireyler yetiştirmek.
  VİZYONUMUZ
  Bergama ve çevresinin kaliteli ,örnek ve ilk tercih edilen okulu olmak.

  Bölcek İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

  İlçesi : Bergama
  Okulun Adı : Bölcek İlköğretim Okulu
  Okul Adresi : Bölcek Kasabası Bergama izmir
  Telefon Numaraları : 0 (232) 6543013
  Faks Numaraları : 0 (232) 6543021
  E-mail Adresi :
  626083@meb.k12.tr
  Okulun Web Adresi: www.bolcekio.meb.k12.tr
  Okulun İlçe ve İl merkezine uzaklığı :
  Metropol İçi / Dışı : Dışı
  Ulaşım Durumu : Karayolu
  Ulaşım Bilgileri:
  Lojman Durumu : Yok
  Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok


  Bölcek İlköğretim Okulu Resimleri :

  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

  Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bölcek İlköğretim Okulu Forum Tarih
Ticaret Borsası Bölcek İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Kütahya Kütahya Tanıtımı 18 Ekim 2011
İlköğretim Haftası Yazı İlköğretim Haftası İle İlgili Yazı Eğitim Bilgileri 16 Eylül 2013
İlköğretim Haftası Şiirleri İlköğretim Haftası İle İlgili Şiirler Şiirler 16 Eylül 2013
Açık İlköğretim I. Dönem Sınav Tarihi 2012-2013 Açık Öğretim AÖF 15 Ekim 2012
Cumhuriyet Bayramı Şiirleri İlköğretim Şiirler 11 Ekim 2012

Bu Sayfayı Paylaş