Azraili bile şok eden ölümler

'Konu Dışı Başlıklar' forumunda DilzaR tarafından 15 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Azraili bile şok eden ölümler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Darwin Ödülü[​IMG] kesinlikle almak isteyeceğiniz türden bir ödül değil.

  Çünkü bu ödülü alabilmenin tek yolu akla mantığa sığmayacak derecede saçma bir şekilde kendi ölümünüze yol açmak ve insan gen havuzunun temizlenmesine katkıda bulunmak. Her daim üzülünecek bir olay olan ölüme belki de “olmaz bu kadar” diyerek ilk defa tebessüm edeceksiniz.

  İddialaşmanın sonuçları
  Aralık 2002[​IMG] Türkiye
  Bu olay da iddialaşma sonucu gerçekleşmiş. Türkiye’de yaşanmış olması bir yana yöntem de tam bize uygun. Anadolu Haber Ajansı’nın geçtiği bu haberde Gaziantepli 45 yaşındaki diabet hastası vatandaşımız Necati Ceylan arkadaşı ile girdiği iddia üzerine iki kilogram baklava yemiş. Ardından da üç hafta hastanede komada kaldıktan sonra ölmüş. Tabii yine de iki kilo baklavayı yiyerek iddiayı kazanmış.

  Deneme yanılma
  Ocak 2003[​IMG] Brezilya
  İnsan gen havuzunun en müstesna varlıklarından biri olduğu muhakkak olan Manuel’in işi petrol tankerleri taşıyan kamyonları yıkamaktı. 35 yaşındaki kurban[​IMG] konteynırdaki yanıcı benzin buharını dışarı atmak için olan güvenlik prosedürü gereği bir tankeri suyla doldurmaya başladı. Bir saat kadar sonra su seviyesinin yeterli yüksekliğe gelip gelmediğini kontrol etmek için döndü. Ama karar vermekte zorlandı çünkü tankerin içi çok karanlıktı. “Becerikli” bir işçi olan Manuel[​IMG] tankı neden suyla doldurduğunu unutarak[​IMG] içeriyi kolaçan etmek üzere çakmağını ateşledi. Yaptığı küçük test sonunda suyun emniyet için henüz yeterli seviyeye yükselmediği ortaya çıkmış oldu. Ateş alıp patlayan benzin buharı onu havalandırıp yüz metre uzaktaki şirket otoparkına fırlattı. Manuel feci derecede yanmış[​IMG] ağır travma geçirmiş ve başından yaralanmıştı. İtfaiyeciler olay yerine vardıklarında zavallı araba yıkamacı son dersini çoktan öğrenmişti.


  2008’in galibi şimdiden belli
  2 Şubat 2008
  Bu olay[​IMG] 50 yaşındaki kahramanımız New York’un kuzeyinde arkadaşlarıyla birlikte kuş avlarken yaşanmış. Sigara molası vermek için durduklarında adam köpeğinin bir geyik bacağı bulduğunu fark ediyor. Adam bacağı alarak köpekten uzaklaştırmaya çalışsa da nafile[​IMG] elbette köpek bırakmak istemiyor. Bunun üzerine tüfeği ters çeviriyor ve namlusundan tutarak köpeğe doğru gelişigüzel sallamaya başlıyor. Ancak yere çarpan silah ateş alıyor ve adam kendini vuruyor. Bu arada hastanede hayatını kaybetmeden önce olanları polise anlatarak arkadaşlarının zanlı durumuna düşmesini engellemiş.


  Hesap hatası
  Temmuz 1997[​IMG] ABD
  22 yaşındaki Eric Barcia’nın değişik hobileri olabilir ancak Bungee Jumping sonunu hazırlayan oldu. Polis tutanaklarına göre bir fast food restoranında işçi olarak çalışan kahramanımız bungee jumping yapmaya karar verdikten sonra bu alanda kullanılan bir ip almış ve ardından ipi önce kendi ayağına[​IMG] sonra da yerden yaklaşık 25 metre yüksekteki atlamayı düşündüğü noktaya bağlamış. Kendini aşağı saldığında ise artık çok geçti. Aldığı ipin[​IMG] köprünün yüksekliği olan 25 metreden uzun olması sonunu hazırlayan etken olarak karşımıza çıkıyor.


  Baca ne ile temizlenir?
  Ocak 2005[​IMG] Hırvatistan
  Baca tıkandığında ne yapılması gerekir? Elbette birçok çözüm mevcut ancak şimdi bahsedeceğimiz adamın yaptığı tarihe geçti. 55 yaşındaki Marko[​IMG] evindeki atölyeye çekilerek tıkanan bacasının temizliği için bir alet yapmaya başladı. Baca[​IMG] basit bir fırça için fazla yüksekti[​IMG] ancak bir zincirin ucuna ağırlık takıp aşağı sallandırdığında işe yarıyordu. Peki böyle bir durumda ağırlık olarak ne kullanılabilir? İşte Marko buna mükemmel bir çözüm buldu. Kullanacağı nesne ağır ama kullanışlıydı. Daha da iyisi[​IMG] aaaalden yapılmıştı böylece zincirin ucuna kaynak yapılabilirdi. Konunun gözden kaçırdığı kısmı[​IMG] bu aracın bir el bombası olduğu ve içinde patlama gücü yüksek maddeler olduğuydu. Marko kaynak makinesini çalıştırdı ve zincir ile el bombası arasında bir köprü oluşturmaya başladı. Sonuç belli.


  Kaktüsün zararları
  Şubat 1982[​IMG] Arizona
  Arizona’da çöl avcıları silahları ile Saguaro kaktüslerine o kadar çok ateş ediyorlardı ki bölgede bu spor suç sayılmaya başladı. Fakat bu[​IMG] arkadaşlarını etkilemek için bir Saguaro’ya ateş açan 27 yaşındaki keskin nişancı David’i durdurmadı. 8 metre boyundaki kaktüse 16’lık bir tüfekle iki fişek attığı rapor edilen maktulün etraftakileri uyarmak amacıyla “Yıkılıyor!” diye haykırdığı biliniyor. Ancak kendini hesaba katmamış. Bitkiden yedi metrelik bir parçanın üzerine düşüp[​IMG] ağırlığı ile ezmesinden hemen önce etrafı uyardığı için başka zarar gören olmadı. Ancak kendisi öldü.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Azraili bile şok Forum Tarih
Azrail Kimdir Azrailin Görevleri Nelerdir? Dini Sohbetler Dini Forum 28 Kasım 2012
Azrailin gölgesinde isyan eder melekler Şiirler 22 Şubat 2010
Azrailin İçinden Çıkmayan Acı! İslami Kıssalar & Hikayeler 31 Ocak 2010
AzraiLin KoynunDa ßıraKtım Şiirler 20 Mart 2009
Kısasa kısas uygulamasının toplumsal yaşamda ortaya çıkarabileceği sorunlar nelerdir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 6 Ekim 2017

Bu Sayfayı Paylaş