Azor'daki mikrop, Mars'ta yaşam ümidi

'Uzay ve Gökyüzü' forumunda frmartuklu tarafından 21 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. frmartuklu

  frmartuklu Özel Üye

  Azor'daki mikrop, Mars'ta yaşam ümidi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Amerikalı bilim adamları, lav kanallarında şimdiye dek sıradan mineraller olduğunu düşündükleri renkli mağara çökeltilerinin aslında bilinmeyen mikrop türleri olduğunu keşfettiler.
  National Geographic'in haberine göre, keşiflerini Amerikan Jeoloji Vakfı'nın toplantısında açıklayan bilim adamları, Hawaii, New Mexico ve Atlas Okyanusu'ndaki volkanik Portekiz Azor adalarındaki lav kanallarının duvarlarında buldukları mikropların, Mars ve başka gezegenlerde yaşam arayışlarına örnek oluşturabileceğinin altını çizdiler.
  New Mexico Üniversitesi'nden mikrobiyologlar, Hawaii'deki lav kanallarının duvarlarında mavi-yeşil, New Mexico'dakilerde altın ve Azor adalarındakilerde pembe renkli kalıntıların dışkı mikropları olduğunu belirterek, "Mars ve ötesinde yaşam izi arayan bilim adamlarının nereye bakmaları gerektiğini bulduk" dediler.
  Araştırmacılar 1994'ten bu yana mağaralar ve lav kanallarındaki sıradışı kalıntı ve çökeltileri araştırıyor ve bunları mikroskop veya DNA testi yöntemi ile inceliyorlardı.
  Mars yörüngesindeki bir uzay aracının 2007'de çektiği fotoğraflarda da Kızıl Gezegen'de lav kanalı bacaları olduğu sanılan karanlık delikler tespit edilmişti.

  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Azor'daki mikrop Mars'ta Forum Tarih
Mikropların Kalb ve Solunum Üzerine Etkileri Nelerdir? Genel Sağlık 15 Eylül 2013
Mikroplu Hastalıkların Devreleri Neler Genel Sağlık 15 Eylül 2013
Mikroplar ve Hastalıklar Hakkında Kısa Bilgi Genel Sağlık 15 Eylül 2013
Vücut Mikroplara Karşı Nasıl Dayanır El Ayak ve Vücut Bakımı 15 Eylül 2013
Mikroplardan Nasıl Korunuruz El Ayak ve Vücut Bakımı 15 Eylül 2013

Bu Sayfayı Paylaş