Azog Kimdir - Hayali Cüce Azog Karekteri

'Masal Kahramanları' forumunda SeLeN tarafından 11 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Azog Kimdir - Hayali Cüce Azog Karekteri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Azog Kimdir - Azog Hakkında - Hayali Cüce Azog  Azog, Moria'daki orkların en yüce savaşçısıydı. Diğer tüm orklar gibi o da cücelerden nefret ederdi. Ulu Goblin ve Warg Reisi, Puslu Dağlar'ın warg ve goblinlerini yönetiyordu ve bu geçitten geçen herkesi öldürüyorlardı. Azog ise Puslu Dağlar'ın en iyi savaşçısı ve en korkulan adamıydı. Moria'daki ünlü bir komutandı ve Ulu Goblin'e bağlıydı. Ama Ulu Goblin bile ondan korkardı.

  Moria, Balrog tarafından cücelerin elinden alındıktan sonra hiçbir cüce oraya ayak basmaya cesaret edemedi. Bu Thor adlı en ünlü cüce kralına kadar devam etti. Thor Moria'ya girmeye cesaret ederek burda Azog ve askerlerinin kendi krallıklarını kurduklarını gördü. Azog, bunu gören birinin yaşamasına izin vermezdi. Thor'u orklar bulmayı başradı ve Azog bizzat Thor ile dövüşerek onu yendi ve cesedine her pisliği yaptı. Ona zorluk çıkaran adamdan intikamını aldı. Fakat böylece uzun yıllar süren Cüce-Ork savaşlarının başlmasına neden oldu.

  Cüce-ork savaşlarında halkını o ve oğlu Bolg yönetti. Bu savaşların sonuncu ve en önemlisi olan Azunulbizar Muharebesi'nde cüceleri nerdeyse alt ediyordu. Bu savaşta Thor oğlu Tharin tek gözünü kaybetti. Azog ise önce en önemli cüce Lordu olan Fundin ile savaştı ve onu öldürdü. Hemen ardından Demir Tepeler Kralı Nain'i öldürdü.

  Tüm herkes alt edilmişken ve Savaşı Azog kazanıcekken Demir Tepeler'in kralı Nain oğlu Dain önderliğindeki askerlerle geldi ve duruma müdahale etti. Azog'la birebir meydanda dövüştü. Azog,ömrü boyunca yenilmemişti ve acımasız bir düşmandı. Ama Dain de tüm zamanların en cesur ve güçlü cücesi olarak biliniyordu. Azog Dain'e yenildi ve Dain Azog'u orada öldürerek Thor'un, Demir Tepeler Kralı babasının ve Kral soyundan cesur Fundin'in intikamını almış oldu.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Azog Kimdir Hayali Forum Tarih
Kadriye Poyrazoğlu Kimdir?-Kadriye Poyrazoğlu Hayatı-Kadriye Poyrazoğlu Biyografisi Yerli - Yabancı Sporcular 12 Eylül 2009
Yener Yılmazoğlu - Yener Yılmazoğlu Kimdir Biyografi & Otobiyografi 5 Mayıs 2009
Nıver Kitabı - Niver Lazoğlu Kitap, Resim ve Dergi 29 Aralık 2011
Kirazoğlu İlköğretim Okulu Bilgileri Haymana Ankara Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 28 Eylül 2011
Rasih Kirazoğlu İlköğretim Okulu Bilgileri Tire İzmir İzmir Tanıtımı 13 Nisan 2011

Bu Sayfayı Paylaş