Aziz Yıldırım'a ahlaksız teklif

'Fenerbahçe' forumunda DilzaR tarafından 2 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Aziz Yıldırım'a ahlaksız teklif konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  A.Gücü eski başkanı Cemal Aydın'ın Gökhan Emreciksin'in transferi için Aziz Yıldırım'a yaptığı o teklif...

  [​IMG]

  Gökhan için eski kulübüne 900 bin ödemesi gereken A.Gücü, Aziz Yıldırım’a hülle önerdi. Başkan ise transfer için Bolu’nun parasının verilmesini şart koştu.
  Fenerbahçe'de sezonun ilk ve tek transferi olarak gösterilen, Gökhan Emreciksin masada kaldı. Yönetim A.Gücü ile 1.8 milyon Euro’ya anlaşmışken, Boluspor devreye girerek yaptıkları sözleşme gereği Futbol Federasyonu’ndan Emreciksin’in satış bedelinin yarısını istedi. TFF de Bolu’yu haklı bulup 900 bin Euro’yu ödemesine karar verdi. Ancak ne olduysa bundan sonra oldu...
  Aziz Yıldırım 1.8 milyon Euro’ya oyuncuyu takıma katmanın planlarını yaparken, Emreciksin’in menajeri ile A.Gücü’nün eski başkanı Cemal Aydın, Bolu’yu devre dışı bırakmak için hülle önerip “250 bin YTL getirirseniz serbest kalır” teklifini yaptı. Bu duruma çok kızan Yıldırım “100 yıllı devirmiş F.Bahçe’de etik olmayan bir davranışla hiç transfer yapmadık. Biz parayı ödeyeceğiz ama bize hülle ile gelmeyin. Başka kulüplere verdiğiniz sözleri yerine getirin. Bolu’nun hakkını ödediğiniz takdirde transfer gerçekleşir” diyerek tavrını ortaya koydu.
  BAŞKAN BOLU’YU DA KORUDU
  Yıldırım bu tavrıyla transferden hak sahibi olan ve Gökhan F.Bahçe’ye gitse 900 bin Euro alacak olan Bolu’nun da hakkını korudu. Olayın gidişatı da çok ilginç. Birkaç gündür medyada Emreciksin’in menajerinin ağzından çıkan “Cuma günü serbest” açıklamalarının da kasten yapıldığı ifade edildi. Menajerin amacının bir-iki ufak değişiklikle, sözleşmedeki pürüzleri halledip Gökhan’ın serbest kalmasını sağlamak olduğu iddia edilirken, Yıldırım tüm planları suya düşürdü.
  AYDIN’IN NE İŞİ VAR?
  Yıldırım'ın bir süre önce A.Gücü başkanlığından ayrılan Cemal Aydın’ın görüşmede yer almasına da çok kızdığı belirtildi. Aydın’ın transferin içinde olmasının sebebinin ise A.Gücü’nden alacağı olan paraları tahsil etmek olduğu öne sürüldü.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aziz Yıldırım'a ahlaksız Forum Tarih
Aziz Yıldırım'a dört koldan baskı Fenerbahçe 7 Mayıs 2009
Başkan Aziz Yıldırım'a şok suçlama Fenerbahçe 3 Ocak 2009
Aziz Sancar kimdir biyografisi Biyografi & Otobiyografi 7 Ekim 2015
Şevket Aziz Kansu Kimdir - Şevket Aziz Kansu Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 23 Mart 2012
Azizlik Etmek Deyiminin Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 16 Şubat 2012

Bu Sayfayı Paylaş