Aziz Yıldırım '' Mücadelemiz her ne pahasına olursa olsun sürecek ''

'Fenerbahçe' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 1 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Aziz Yıldırım '' Mücadelemiz her ne pahasına olursa olsun sürecek '' konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  Başkanımız Aziz Yıldırım Fenerbahçe Dergisi'nin 68. Sayısında yazdığı yazısında Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda tribünlerde meydana gelen olaylarla ilgili olarak "Mücadelemiz her ne pahasına olursa olsun sürecek" dedi. Başkanımızın Fenerbahçe Dergisi'ndeki yazısı aynen şöyle: " Sevgili Fenerbahçeliler, Gençlerbirliği maçı sırasında ve sonrasında az sayıda taraftarımızın şahsıma yönelik tezahüratı gerçekten son derece önemli ve düşündürücüdür. Her ne kadar stadımızın büyük bölümünde maçı izleyen taraftarlarımız bu tezahürata katılmamış olmakla birlikte rant damarları kesilenlerin gözlerini nasıl karartmış oldukları bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bu rant peşinde koşan odaklar, takımın sendelediği anlarda ve zamanlarda ortaya çıkmayı adet haline getirmişlerdir. Bunlar ve bunları kullanarak şahsi ikbal ve rant peşinde koşanlardan oluşan kulübümüzün dahili düşmanları geçmişte olduğu gibi bugün de görev başındadır. Kulübünü karşılıksız seven tüm taraftarlarımızı bu dahili düşmanlara karşı uyanık olmaya ve bunlara meydan vermemeye çağırıyorum.
  Bir kez daha belirtmek isterim ki, gerek şahsım gerekse yönetici arkadaşlarım kulübüne, camiasına ve büyük taraftarına karşılıksız hizmet anlayışı ile genel kurul tarafından verilen yetkiye dayalı olarak görevimizi yapmaktayız. Bu görevin ifası sırasında Fenerbahçe'nin menfaatleri taviz veremeyeceğimiz yegane olgudur. Bu bağlamda Fenerbahçe Spor Kulübü tüzel kişiliği ile bilek güreşine giren kendi üst kimliklerini oluşturarak Fenerbahçe üzerinden rant elde etmeye, güç ve iktidar olmaya çalışanlar ile mücadelemiz her ne pahasına olursa olsun sürecek.
  Bizim hiçbir taraftar grubu ile sorunumuz, onlara karşı ön yargımız ve bir mücadelemiz yoktur. Bizim mücadelemiz taraftarlık kisvesi adı altında kendilerine rant sağlayanlara yöneliktir ki, bu mücadelemiz karşımızdaki güç kim olursa olsun sürecektir. Bu konudaki kararlılığımız taraftarımızın bize vermiş olduğu destek sürdükçe devam edecektir. Tribüne gelen hiç kimse bir diğerinden farklı muameleye tabi tutulmayı isteyemeyeceği gibi hiç kimse imtiyaz sahibi değildir. Tribüne gelen her bir taraftar diğerinin haklarına saygılı olmak zorunda olup, bunun için belirlenmiş kurallara uymakla yükümlüdür. Bu kurallara uymayanlar diğer taraftarların haklarını ihlal ettiği için aramızda olamayacaktır. Koyulan bu kurallar biz istediğimiz için değil taraftarlarımızın rahat ve konforunu sağlamak için vardır. Bu kurallara uygun davranarak coşku ile takıma destek verebilmek mümkündür ve dünyanın her yerinde de bu şekilde kurallar mevcuttur. Avrupa Kupası maçlarına gelen ve kendileri için belirlenmiş seyir kurallarına uygun olarak maç seyredenlerin stadımızda bu kurallara uygun olarak maç seyredememesi açık bir çelişkidir. Bu kuralların uygulandığı ülke statlarında bu kuralara uygun olarak takımına yoğun coşku ve desteği verenlerin kendi stadımızda bu kuralların yoğun coşku ve desteğe mani olduğu şeklindeki iddiası samimi değildir.
  Sevgili taraftarlarımız, rakiplerimizin gıpta ile baktığı stadımızda futbol takımımız, belirlenmiş kurallara uygun davranarak takımına destek olan büyük taraftarımız ile geçmişte büyük başarılara kenetlenerek imza atmıştır. Bundan sonra da aynı şekilde büyük başarılara imza atılacaktır. Ortaya çıkan fırsatları kendi menfaatleri için kullanarak bu şekilde başkanına tezahüratta bulunanlar neye hizmet ettiklerini elbette bilmektedir. Rakiplerimiz ile süren lig mücadelesinde kendi çıkarları için kulübüne ait değerler aleyhine tezahürat yapanlar asla bizden değildir.
  Fenerbahçe Spor Kulübü geleneğinde demokrasi anlayışından asla taviz verilmemiştir. Kulübü yönetenleri demokrat olmamakla suçlayanlar yönetenleri seçen ve sürekli denetleyen genel kurulumuza açıkça hakaret etmektedir. Fenerbahçe Spor Kulübü genel kurulu üyeleri geçmişte ve günümüzde daima demokrasiden ve demokrasiden yana olanların yanında yer almıştır. Yönetimimiz süresince tek taviz vermediğimiz ve demokrat olmadığımız konu Fenerbahçe ve Fenerbahçe menfaatleri olmuştur. Bundan sonrada bu şekilde devam edecektir.
  Sevgili Fenerbahçeliler, Lige ve Şampiyonlar Ligi'ne kadromuzun önemli futbolcularının sakatlığı sebebi ile iyi bir başlangıç yapamadık. Bunu fırsat bilen dahili ve harici düşmanlarımız derhal saldırıya geçerek geniş bir yıpratma kampanyasına geçtiler. Yalan, yanlış, tahrif edilmiş bilgiler ile hep destek tam destek anlayışında olan taraftarımızın bu inancını sarsmaya giriştiler. Bunlar elbette başarılı olamayacaklardır. Fenerbahçe Spor Kulübü bu yıl da hep başta olacak ve sportif hedeflerine ulaşacaktır. Bu yolda mücadelemiz gündüz gece sürmektedir. Sportif olarak ulaşılacak hiçbir hedef bizi tatmin etmeyecek ve daima bir adım daha önde olmak için çalışmalarımız sürecektir.
  Sizlerin merak ettiği pek çok konuda geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe Televizyonu'nda katıldığım program vasıtasıyla açıklamada bulundum. Bilinmesi gereken tüm gerçekleri taraftarımıza ve kamuoyuna aktardım. Tüm samimiyetim ile aktardığım konularda her türlü tereddüdün giderilmiş olduğunu düşünüyorum. Yine TFF Ligleri'nde yer alan takım başkanları ile Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde yapmış olduğumuz tarama konferansında Türk futbolunun mevcut sorunları, müşterek çözüm yolları ve Türk futbolunun yeniden yapılanması için alınması gereken yola ilişkin kilometre taşlarını başkanlar ile ve kamuoyu ile paylaştım. Kulüpler Birliği'nin, ligi bir tüzel kişilik altında organize etmesi, kulüplere ait ticari hakların kurulacak Lig A.Ş. aracılığı ile pazarlanması ve elde edilen gelirlerin şirket ortağı kulüplere dağıtılması, liglerin marka değerini ve dolayısıyla ticari değerini arttıracak kriterlerin belirlenerek uygulanması bunların satır başları. Profesyonel takım sayısının azaltılması, UEFA Kulüp Lisans Kriterlerinin istisnasız uygulanması yakın hedefler olarak sıralanabilir. Arzum futbolda top yekun kalkınmanın sağlanması ve kalitenin İngiliz Premier Lig kalitesine ulaşması. Umarım Türk futbolu tüm paydaşları ile bu projeye destek olurlar. Çünkü taraftarımız buna layıklar.
  Son olarak karşılaştığımız her zorlukta yanımızda olan taraftarımıza, 150.000 üzerinde taraftar kart, 30.425 adet kombine kart, yüz binlerce adet Fenerium ürünü ve forma alarak kulüplerine maddi olarak sağlamış oldukları destekten ötürü bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Şahsi menfaatleri ve ikbal arzuları ile gördükleri her fırsatı değerlendirerek saldırmayı adet haline getiren çıkar odaklarına da başarılı olamayacaklarını önemle belirtiyorum. Tek gerçek kimliğin Fenerbahçe kimliği olduğunu vurguluyor asla bir başka üst kimliğe müsaade edilmeyeceğini bir kez daha tekrarlıyorum.
  Buradan tüm Fenerbahçelilerin, tüm spor kamuoyunun ve tüm yurttaşlarımızın Şeker Bayramı'nı en samimi duygularımla kutluyor, ulusça esenlik içinde yeni bayramlara ve sevinçlere ulaşmak dileklerimi bildirmek istiyorum.
  Saygılarımla,
  Aziz Yıldırım
  Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı"
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aziz Yıldırım Mücadelemiz Forum Tarih
..Ve Aziz Yıldırım devrede Fenerbahçe 16 Şubat 2010
Aziz Yıldırım:Hakemler başka iş yapsın! Fenerbahçe 10 Şubat 2010
Aziz Yıldırım'ı mı ima etti? Galatasaray 7 Aralık 2009
Aziz Yıldırım'dan yasak Fenerbahçe 10 Ekim 2009
Aziz Yıldırım'a dört koldan baskı Fenerbahçe 7 Mayıs 2009

Bu Sayfayı Paylaş