Azalan şampuana su eklemeyin!

'Güzellik & Bakım' forumunda princess_28 tarafından 1 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Azalan şampuana su eklemeyin! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Los Angeles’ta yaşayan ünlü Türk kimyager Gamze Turgut Sauzeat, oluşturduğu ürünlerle hepimizin evine girmeyi başardı. Kozmetiklerin yaratım sürecini kek yapmaya benzeten Sauzeat, kozmetik kullanımı hakkında tüyolar veriyor.

  Amerika ve Türkiye’deki kozmetik felsefesi arasındaki en belirgin fark nedir?

  - Türkiye’de kozmetiğin ilerlemesi için pazarlamacıların halkı bilgilendirmesi lazım. Halkın bilgileri dahilinde üreticiyi yönlendirmesi lazım ki istenilen kaliteye erişilsin. Çünkü Kaliforniya ve New York’ta insanlar kozmetiklerini içeriklerine bakarak alıyorlar.

  Bazı kozmetik ürünlerde maliyeti düşürmek için sağlığa zararlı maddelerin kullanıldığını okuyoruz...

  - Kendi formüllerimizi hazırlarken hammadde veren firmalardan toksikoloji bilgilerini isteyip kullanıyoruz. Önümüze geleni kullanmadığımız için de maliyet yükseliyor. Sonuçta insanların yüzüne saçına sürdüğü malzemeyi uzuca mal edip kalitesiz hammadde kullanarak yapmak mantıklı değil.

  Ürünlerin fiyatları nelere göre belirleniyor?

  - Bir ürünün fiyatını sadece hammadde belirlemiyor. Tanıtımı, paketlenmesi, dizaynı gibi çeşitli süreçler var. Ucuz kozmetikle pahalı kozmetik arasındaki farklar hep merak edilir. Ne marka olduğuna, nerede yapıldığına, içinde neler olduğuna da bağlı... Ucuz kozmetik kötüdür diyemem, pahalı kozmetik ile ucuz kozmetik aynıdır da diyemem.

  Bir kozmetiğin kullanım süresi ortalama ne kadardır?

  - 3 ay sonunda belirgin bir deformasyon olmadıkça bir ürün 3 yıl kullanılabiliyor.

  Hangi durumda kozmetik ürünü kullanılamaz?

  - Kokusunda ve renginde aşırı değişiklik, küf ve bakteri görülmeye başlandıysa kirlenmiştir demektir. İnsanlar şampuanları azaldığı zaman şişeye su koyarlar. Mesela bu yanlış bir hareket. Çünkü içine koydukları su şampuan birleşenleri ile farklı reaksiyonlar gösterebiliyorlar. Sakın azalan şampuana su eklemeyin. Ojenin içine aseton dökmekte bir sorun yok çünkü ojeyi inceltiyor. Herhangi bir bakteriyi öldürecek kadar kozmetik ürünlerinde koruyucu madde koyuyoruz. Hiçbir zararı olmadığı gibi gıdalarda da aynı oranlarda koruyucu çeşitli maddeler kullanılabiliyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Azalan şampuana eklemeyin Forum Tarih
Kadınlarda Görülme Sıklığı Azalan Kanser Türleri Genel Sağlık 23 Kasım 2011
Erkeklerde Görülme Sıklığı Azalan Kanser Türleri Genel Sağlık 23 Kasım 2011
Muhasebe Bilgileri - Azalan Bakiyeler Yöntemine Göre Amortisman Muhasebe 15 Mart 2011
Azalan El Sanatları Nelerdir - Zamanla Kaybolan Meslekler El Sanatları 14 Mart 2011
Poyrazalan Köyü Hakkında Bilgi Artova Tokat Tokat Tanıtımı 9 Haziran 2010

Bu Sayfayı Paylaş