Azınlık çocuklarının yediği de fişlenmiş

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 16 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Azınlık çocuklarının yediği de fişlenmiş konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kafes Eylem Planı ile azınlıklara yönelik eylemlerle darbe ortamı oluşturmayı hedefleyen yapılanmada, gayrımüslim vatandaşların küçük çocuklarının en çok neyi sevdikleri tek tek not edilmiş


  Önder DELİGÖZ ve İlhan TOPRAK'ın haberi


  Azınlıklara ve küçük yaştaki öğrencilere yönelik bombalı eylemlerle hükümeti yıpratmayı amaçlayan Kafes Eylem Planı'nın ek klasörlerinde şok edici bir fişleme dosyası yer aldı. Kafes sanıkları, kimlik, iş, eğitim, abonelik ve ibadethane bilgilerini tek tek not aldığı gayrımüslim vatandaşların çocuklarını bile fişlemiş. 4. Ek klasörde yer alan belgeye göre, 'Kafes'çiler, çocuk fişlemesini isim ve doğum tarihi gibi kimlik bilgileriyle sınırlı tutmadı. Kafes sanıkları, 'en sevdiği şey' başlığıyla çocukların ilgi alanlarını da kayıt altına aldı.

  ERKEK ÇOCUĞU ARABALARI SEVİYOR!
  Kafes Eylem Planı iddianamesinin 4. Ek klasöründe yer alan fişleme belgesinde 8 çocuğun bilgileri bulunuyor. 39 kişilik bir 'üye listesi'nde yer alan gayrımüslim vatandaşların çocuklarına ait fişleme belgesindeki 'en sevdiği şey' başlığı dikkat çekti. Fişlemelerde 14 yaşındaki bir erkek çocuğu için 'arabalardan hoşlandığı' bilgisine yer verilirken yine aynı yaştaki bir kız çocuğunun 'çikolatayı çok sevdiği' notu yeraldı. Belgenin düzenlediği tarihte küçük yaşta olan azınlık çocuklarının 'minyatür oyuncaklar, çizgi film kahramanı Pokemon ve oyuncak bebekleri sevdiği' notları da fişlemeler arasında.

  ZEYTİNYAĞLI VE PİLAV YİYOR
  İlgi alanları illegal yollardan kayıt altına alınan çocukların anne babaları da aynı kategorilere tabi tutularak fişlendi. 26 kişilik fişleme listesinde aralarında yaşı 70'in üzerinde olan vatandaşların bilgileri yer aldı. Fişleme belgesinde, 43 yaşındaki bir kadının zeytinyağlı fasulye ve Antep fıstığını sevdiği, 33 yaşındaki bir kadının da klasik müzikten hoşlandığı, 44 yaşındaki bir erkeğin ise pilavı çok sevdiği not edilmiş.

  Planın önemli adımı fişleme
  Kafes Eylem Planı'nda "Agos gazetesi abonelerinin listeleri paylaşım siteleri, irticai web siteleri başta olmak üzere internet ortamında yayınlanacak" ifadesi yer alıyordu. Planda, gayrımüslim nüfusun isim ve adreslerinin belirlenmesi, azınlıklara ait eğitim kurumlarının öğrenci, veli ve çalışanlarının tespit edilmesi gibi operasyonlar sıralanıyordu. Kafes iddianamesinin ek klasörlerinde yer verilen fişleme listesinde, Agos Gazetesi'nin öldürülen sahibi Hrant Dink'in eşi Rakel Dink'in bilgileri, Kınalıada'da bulunan 200 abonenin isim listesi, adresleri ve telefon numaraları bulunuyor.

  Belge ve bilgisayar komşuya saklandı
  Kafes Eylem Planı'nı soruşturan savcıların gözaltı ve arama işlemleri için nizamiye kapılarında bekletilerek delillerin karartıldığı ortaya çıktı. İddianamenin ek delil klasöründe yer alan ihbar mektubunda savcı ve polislerin nizamiye kapılarında bekletilirken şüphelilerin delilleri yok etmek için fırsatı kaçırmadığı öne sürüldü. Savcılara gönderilen ihbar mektubunda, "Evine aramaya gelineceğini önceden haber alan Erbay Çolakoğlu içerisinde çok gizli bilgiler bulunan evdeki bilgisayar başta olmak üzere döküman, cd, evrak gibi birçok belgeyi komşularına bırakmıştır" ifadeleri yer alıyor.


  (Yeni Şafak)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Azınlık çocuklarının yediği Forum Tarih
İtilaf devletleri azınlıkların Türklere yönelik saldırılarını niçin desteklemişlerdir? Sorular ve Cevaplar 12 Ekim 2015
Azınlık hükümeti ve güvenoyu ne demek kısaca Seviyeli-Ciddi Konular 30 Haziran 2015
Osmanlı Devletinde Azınlıklar ve Yabancı Okullar Hakkında Bilgi Tarihi Bilgiler 27 Kasım 2013
Azınlıkların Kurduğu Cemiyetler ve Amaçları Nelerdir? Tarihi Bilgiler 29 Mart 2013
Azınlıkların Kurduğu Zararlı Cemiyetler Hangileridir Tarihi Bilgiler 11 Mart 2012

Bu Sayfayı Paylaş