Ayvatlar İlköğretim Okulu Konya Ereğli

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 14 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Ayvatlar İlköğretim Okulu Konya Ereğli konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ayvatlar İlköğretim Okulu Hakkında - Ayvatlar İlköğretim Okulu Tanıtım - Ayvatlar İlköğretim Okulu Resimleri - Ayvatlar İlköğretim Okulu İletişim  [​IMG]


  Konya Erğ.ayvatlar İlköğretim Okulu Konya Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Konya Erğ.ayvatlar İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Konya Erğ.ayvatlar İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Konya Erğ.ayvatlar İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Konya Erğ.ayvatlar İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Ayvatlar İlköğretim Okulu Tarihçesi:

  Okulumuz, ilçemizin Cahı Mahallesinin Konya-Adana yolu bölümünde bulunmaktadır. Aynı mahallenin sakinlerinden Eskilli Halil'in oğulları Ramazan AYVAT ve Muammer AYVAT kardeşler okulun yapımı için 4222 metrekare arsa bağışlamışlardır. Mahallenin sakinlerinden Mahmut ALTIN ve Azmi İNCE'nin üstün çabaları ile bağışlanan bu arsa üzerine okul inşaatı için çalışmalar başlatılmıştır. Okulumuz Devlet-Halk işbirliği ile yapılmıştır. Okul inşaatı kısa sürede tamamlanarak 1988 yılının Kasım ayında eğitim-öğretime açılmıştır. 1988 -1997 yılları arasında birinci kademe denilen 1.-5. sınıf öğrencileri eğitim-öğretim görmüştür. İlkokul diplomasını alarak muzun olan öğrenciler ilçemizdeki çeşitli liselerde öğrenimlerini sürdürmüşlerdir. 1997 yılında 4306 Sayılı kanun sonucunda "Zorunlu Eğitimin" sekiz (8) yıla çıkarılmasıyla birlikte okulumuz İlköğretime dönüşmüştür.
  Okul binasının fiziki yetersizliği ve öğrenci mevcudumuzun azlığı nedeniyle II. Kademe öğrencilerimiz ilçemizdeki Kasım Topak İlköğretim Okulu'nda eğitim-öğretimlerini sürdürmüştür. 2001-2002 Eğitim - Öğretim yılında Müdür Vekili olarak görev yapan Orhan AKER'in üstün çabalarıyla II. Kademedeki öğrencilerimiz, okulumuzun bünyesinde eğitim-öğretimlerini sürdürmeye başlamışlardır.
  Okulumuzun fiziki yetersizliği nedeniyle, öğrenci sayımızın az olmasına rağmen ikili öğretim yapılmaktadır. Arzu edilen, okulumuzun fiziki yeterliliğe kavuşturulması ve normal öğretime geçilmesidir.
  Okulumuz tek bina halinde 5 derslik 1 idare ve 1 öğretmenler odası olarak inşa edilmiştir. Okulun bulunduğu alan 4.222 metre kare olup bunun 600 metrekaresi okul binasının alanıdır.

  Ayvatlar İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: KONYA / EREĞLİ
  Adı: KONYA ERĞ.AYVATLAR İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: Cahı Mh. Konya Yolu Üzeri No:182/1 Ereğli/Konya
  Telefon Numarası: 3327130724
  Faks Numarası:
  E-mail Adresi:
  711124@meb.k12.tr
  Web Adresi: -

  Ayvatlar İlköğretim Okulu Resimleri:


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

  Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ayvatlar İlköğretim Okulu Forum Tarih
Ayvatlar Köyü Hakkında Bilgi Merkez Zonguldak Zonguldak Tanıtımı 18 Haziran 2010
Ayvatlar Köyü Merkez Balıkesir Balıkesir Tanıtımı 22 Nisan 2010
Ayvatlar Köyü Kula Manisa Manisa Tanıtımı 15 Nisan 2010
Ayvatlar Köyü Bergama - İzmir İzmir Tanıtımı 18 Mart 2010
İlköğretim Haftası Yazı İlköğretim Haftası İle İlgili Yazı Eğitim Bilgileri 16 Eylül 2013

Bu Sayfayı Paylaş