Ayran Kanseri Engelliyor

'Genel Sağlık' forumunda SeLeN tarafından 7 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Ayran Kanseri Engelliyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ayranın faydaları - ayran kanserin başlangıcını önlüyor - ayranın saglıgımıza yararları - kolesterol miktarı - tümör hücrelerinin gelişimi - yoğurt bakterileri


  Yaz günlerinin vazgeçilmez içeceklerinin başında gelen ayran, içeriğindeki yoğurt bakterilerinin anti kanserojen etkisiyle kanserin başlangıcını önlüyor ve tümör hücrelerinin gelişimini geriletiyor. Uzmanlar, ayranın, sıcak günlerde vücudun ter yoluyla kaybettiği su ve mineralin yerine konması açısından büyük önem taşıdığını söylüyor.

  Mineral deposu
  Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Besin Hijyeni Ve Teknolojisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Tayar ayran ile ilgili olarak şu bilgileri verdi:
  “Ayran, hayli zengin bir içecek. Kalsiyum ve potasyum içermesi nedeniyle özellikle kemik ve dişlerin oluşumuna olumlu etki yapan ayran ayrıca, A, B12, D, B2 ve B6 vitaminleri ile protein deposudur. Ayranın bugüne kadar hiçbir olumsuz etkisi saptanamamıştır. Ayran, özellikle içeriğinde bulunun yoğurt bakterileri sayesinde, çok önemli bir içecektir. Yapılan araştırmalarda, özellikle yoğurt bakterilerinin kanser başlangıcını önlediği ve tümör hücrelerinin gelişimini gerilettiği saptanmıştır. Yoğurt bakterileri taşıyan ayran ayrıca, kolesterol miktarını azaltmasının yanı sıra, toksik maddelerin nötralizasyonunu da sağlar.”
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ayran Kanseri Engelliyor Forum Tarih
Anamın Ekmeğine Kuru Ayranına Duru Demem Kompozisyon Örneği Makaleler-Denemeler 15 Kasım 2012
Yiğitbaşı Ayrancık İlköğretim Okulu Bilgileri Genç Bingöl Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 21 Temmuz 2012
Ayran'ın Faydaları ve Zararları Diyet Beslenme 1 Mayıs 2012
Ayran Türküsünün Hikayesi Müzik Sohbet & Fan Club 9 Nisan 2012
Anamın Ekmeğine Kuru, Ayranına Duru Demem Konulu Kompozisyon Örneği Makaleler-Denemeler 3 Mart 2012

Bu Sayfayı Paylaş