Ayrılığın üstesinden nasıl gelinir

'Aşk-Sevgi-Evlilik Sözleri' forumunda NeslisH tarafından 16 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Ayrılığın üstesinden nasıl gelinir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar

  Hayat bazen hiç beklemediğiniz anda acımasız yüzünü gösteriverir. Her şey mükemmel giderken sizin birdenbire diye tanımladığınız, oysa ona göre hep var olan sorunlar nedeniyle erkek arkadaşınız sizden ayrılır...

  Ayrılığın gerçek nedeni ve objektif değerlendirme nedense en sona bırakılır. Çünkü her şeyden önce; ağlamak, uykusuz geceler geçirmek, yakın dostlarınızla saatlerce ilişkiniz ve eski sevgiliniz hakkında konuşup üzüntüyü paylaşmak gelir.


  Bunlar sadece anlık çözümlerdir ve o an acınızı hafifletir. Oysa çözüm bu değildir, bu sadece acıyı yaşamak ve yaşanan acıyı paylaşmaktır.

  Bazen beklemek gerekir

  [​IMG]Aslında şöyle bi sakinleşip düşünmek gerekir. Çünkü biten ilişkiler, ardında her iki taraf için de cevaplanmamış sorular bırakırlar. Bu nedenle ilk yapmanız gereken ilişkinin gerçekten bitip bitmediğini anlamaya çalışmaktır. Neticede sevgilniz sizden ayrılacağını söylemiş olsa da son bir şans her zaman vardır. Peki, ne yapmalısınız? Cevap son derece basit: Biraz beklemelisiniz. Nasıl mı? O sizi aradıktan sonra onu aramayın. Gerekirse odanızdaki telefonun kablosunu çekin, cep telefonunuzu kapatın.


  Aradığında da telefona birkaç gün cevap vermeyin. Ayrılmayı isteyenin o olduğunu unutmayın. Eğer verdiği kararda ciddiyse zaten sizi aramayacaktır ama bir anlık öfke ya da düşünmeden alınmış bir kararsa hatasını anlaması için ona düşünme ve yokluğunuzla tanışma fırsatı yaratın. Yalnız kalmasına izin vermediğiniz sürece durum istediğiniz şekilde sonuçlanmayacaktır.

  a) Sizi aramazsa...

  Beklediniz, sabrettiniz ama aramadı. Sancılı [​IMG]geçen bu zamanda siz de oldukça yıprandınız. Bu süreci fazla uzatmaktan, çevrenizdekilere ve kendinize daha fazla acı çektirmekten vazgeçmelisiniz. Depresif ruh halinden bir an önce kurtulmanın yollarını arayın. Eski sevgili düşünmek enerjinizi alacağı gibi, sizi yolunuzdan alıkoyarak ileride yaşayacağınız ilişkilerden de mahrum bırakacaktır. Gözünüzü açma ve yaşadığınız ilişkiden ders alıp bundan sonraki yaşamınıza bakma zamanı. Bu gücü kendinizde bulamıyorsanız bu konuda bir uzmandan yardım alabilirsiniz.

  Sizi ararsa...

  Her telefon çalışında kalbiniz hızla çarpıyor ve [​IMG]arayan kişinin hep o olması ümidiyle ahizeyi kaldırıyordunuz, işte en sonunda sizi aradı. Şimdi ne yapmalısınız? öncelikle sakin olmaya, hislerinizi belli etmemeye çalışın. Ne çok sevindiğinizi ne de öfkenizi ona hissettirin. Onu dikkatlice dinlemeye özen gösterin. Sizi neden aradığını anlamaya çalışın. Asla içinizden geldiği gibi davranmayın, özellikle de onun özgüvenini yıkmaya yönelik ve hesap soran bir tavır içinde bulunmayın. Unutmayın ki sizi aramasının nedeni ya sizi özlediği (bu da size "karşı hâlâ bir şeyler hissettiğinin işaretidir) ya da vicdanını rahatlatmak içindir. Her iki durumda da ikinci adımı onun atmasını bekleyin. Eğer sizi özlemişse zaten tavrı ve ses tonu nazik olacaktır. Siz de yelkenleri fazla suya indirmeden onun açıklamalarını dinleyin. Yüz yüze konuşmak istiyorsa teklifini geri çevirmeyin. Yapacağınız görüşmede ilişkiniz hakkında konuşun. Kimin hatalı olduğunu değil,
  ve bundan sonra ilişkiye tekrar başladığınızda nasıl beklentiler içinde olduğunuzu birbirinize anlatan. Birbirinize zaman tanımayı unutmayın. Ama sadece vicdanını rahatlatmak ve ne durumda olduğunuzu kontrol etmek için aramışsa zaten ses tonu da fazla kendinden emin, alaycı ve duygusuz olacaktır. Yapmanız gereken uzun cümleler kurmadan, gelecekte karşılaşacaklarınızı göz önünde bulundurarak konuşmayı kısa kesmek. Artık ona "güle güle" demeye hazırlanın.

  Unutmak için ne yapmalı?

  • İstenilmediğinizi düşünmeyin.
  • Gerekirse ağlayın ama kendinizi fazla
  hırpalamayın.
  • Size keyif veren işlerle uğraşın.
  • Mutsuz hissettiğinizde çikolata yiyin.
  • Spor yapın, dans edin, şarkı söyleyin.
  • Egonuzu okşayan insanlarla birlikte
  olmaya çalışın.
  • Bulunduğunuz şehirden birkaç günlüğüne uzaklaşın.
  • Güne ılık duş alarak başlayın.
  • Acımı hafifletebilir düşüncesiyle yeni
  bir ilişkiye asla başlamayın.

  Araştırmalar ne diyor?

  [​IMG]Yapılan araştırmalar kadın ve erkeğin biyolojik anlamda farklı yapılara sahip olduğunu gösteriyor, işte örnekler...

  Kadınlarda konuşma yeteneklerini yönlendiren bölüm, beynin sol tarafında bulunurken
  erkeklerdeyse bu bölüm beynin ön ve arka kısımlarında dağınık olarak bulunur, işte bu yüzden kadınlar konuşmak konusunda erkeklerden daha yeteneklidir.

  Duygusal reaksiyonlar kadınlarda beynin her iki yarımküresinde oluşurken erkeklerdeyse sadece sağ yarımkürede oluşur. Bu nedenle erkekler kadınlara göre duygularını ifade etmekte güçlük yasarlar.


  Kadınların işitme yetenekleri gelişmiştir ve sese karşı çok duyarlıdırlar. Bu nedenle bir erkeğin konuşma tonundaki farklılığı rahatlıkla sezebilirler.

  Yeni başlangıçlar

  [​IMG]Geçmişi hatırlayıp o güzel günleri özlemeye son verin. Kötü anları, onun size yaptığı haksızlıkları ve incinen gururunuzu düşünerek kendinizi kurtarın. Ayrılığın acısı son bulmaya başlar başlamaz tekrar dört elle sarılın her şeye. Her şeyin yolunda olduğu, ilişkinizin bittiği ve şimdi yolunuza devam etmek gerektiği gerçeğinin altını çizin. Yeni aşklar ve yeni başlangıçların, belki de aylar sonra tekrar başlayacak eski aşkların hayatınızda olabileceğini aklınızdan çıkarmayın. Kendinizi rahat bırakın ve duygulanman sesini dinleyin. Yaşadığınız her sorunun bir fırsat olduğunu ve sizi daha güçlü yapacağını asla unutmayın.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ayrılığın üstesinden nasıl Forum Tarih
Tuna Tabu - Ayrılığın Yıl Dönümü Yerli şarkı sözleri 2 Şubat 2010
Ayrılığın resmi.. Resimli Şiirler 2 Aralık 2009
Ayrılığın Adı Bir Beyaz Gül Resimli Şiirler 8 Ekim 2009
Murat kekilli - Vakti geldi ayrılığın Resimli Şiirler 4 Ağustos 2009
Ayrılığın ilanı.. Resimli Şiirler 12 Haziran 2009

Bu Sayfayı Paylaş