Aynı Yaprakta Olmak Kitap Özeti - Sedef Özkan

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda SeLeN tarafından 13 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Aynı Yaprakta Olmak Kitap Özeti - Sedef Özkan konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aynı Yaprakta Olmak Kitap Özet - Sedef Özkan Kitapları - Aynı Yaprakta Olmak Kitap Tanıtım - Aynı Yaprakta Olmak Kitap Fiyatı  Kitap Özet

  Sedef Özkan ninnikâbusninni'den sonra ikinci öykü kitabında; farklı zamanlarda, farklı adreslerde dolaşıyor. Zamanlar, adresler, ‘ben'ler, evrende upuzun bir çığlıkta buluşuyor.

  “Sakin ol biraz” diyor. “Bir şey düşünme, sakin ol, onlar istemedikçe bir yerde çalışamazsın, bunu biliyorsun, senin için bundan sonra planladıkları; ilaç deneği olman.” “Neden?” diyorum. “Ben çok iyiyim, hak etmiyorum tüm bunları.” “Genlerin” diyor. “Gen taraması sonuçların uygun değil. Ne kadar ilaç tedavisi görsen, takviye medikaller de kullanılsa uygun değilsin. Bugün olmasa yarın arıza vereceksin. Bu yüzden önlemlerini aldılar şimdiden. Büyükannenin arşivi için beni buldun. Senin pozisyonunda, statünde kim yapar bunu? Çılgınlık tek kelimeyle! Arşivi yakamadın, dönüşüm odacıklarına atmak aklına gelmedi! Etkinlik yaparım diye kılıf bile uydurdun. İşle süsleyerek, kendini ne güzel rahatlattın! Bana öyle bakma! Evet, bunları biliyorum çünkü seni hissedebiliyorum.”

  “Sen yabanisin” diyorum.


  [​IMG]

  Aynı Yaprakta Olmak

  Sedef Özkan
  · Yitik Ülke Yayınları
  · Basım Tarihi : 11 - 2010
  · ISBN : 9789944362191
  · Sayfa Sayısı : 70
  · Etiket Fiyatı : 7.00 TL
   

Bu Sayfayı Paylaş