Aynı Kozmetik ürünlerini uzun süre kullanmayın

'Güzellik & Bakım' forumunda Fatma tarafından 31 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Aynı Kozmetik ürünlerini uzun süre kullanmayın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aynı Kozmetik ürünlerini uzun süre kullanmayın

  Aynı marka kozmetik ürünleri, saç ve vücut şampuanını kullanmak; deride kepeklenme, kaşıntı, kızarma ve yanma ile kendini belli eden deri alerjilerine neden olabilmektedir.
  Uzmanlar, insan cildinin hassas olduğunu ve özellikle kozmetik ürünleri sıkça kullanan kadınların bu ürünlerin seçiminde çok dikkat etmeleri gerektiğini söylemektedirler.
  Çoğu kozmetik üründe, uzun süreli kullanım nedeniyle deride alerjiye yol açabilecek maddeler bulunduğunu ifade eden uzmanlar :
  “Dünyada olduğu gibi ülkemizde de cilt ve saç bakımı ürünleri oldukça fazla tüketilmektedir. Bu sektör hızla gelişmekte ve sürekli yeni ürünler piyasaya çıkmaktadır. Bu tür ürünlerin taklitlerinden sakınmak gerekir. Bu konuda ciddi çalışan firmaların ürünleri tercih edilmelidir. Bu ürünler alınırken deri alerjisi yönünden test edilmiş olanların kullanılması uygun olur.”
  Uzmanlar; uzun süreyle aynı marka kozmetik ürünün, saç ve vücut şampuanının kullanılmamasının gerektiğini ve bu ürünlerin kullanımında mutlaka 6 ayda bir marka değişikliğine gidilmesi gerektiğini kaydederek,
  “Uzun süre aynı marka kozmetik ürünleri ile saç ve vücut şampuanını kullanmak deride kepeklenme, kaşıntı, kızarma ve yanma ile kendini belli eden deri alerjilerine yol açar. Bunu önlemek için, hangi ürün olursa olusun 6 ayda bir marka değişikliği yapmak gerekir. Ayrıca, deride görülen bu tür şikayetler, mutlaka bir uzmana gösterilmelidir” diye belirtiyorlar.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aynı Kozmetik ürünlerini Forum Tarih
Aynı konuda insanların farklı düşünmesinin sebepleri nelerdir? Sorular ve Cevaplar 10 Mart 2016
Ülkemizde aynı günde farklı hava olaylarının yaşanmasının nedenleri nelerdir? Sorular ve Cevaplar 3 Aralık 2015
Hangi ülkelerle aynı bayramları kutlarız kısaca Ülke Kültürleri 25 Nisan 2014
Atatürk neden demokrasi ve halkçılık kavramlarını aynı anlamda kullanmış Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014
Fabrikalar aynı yerde neden kurulmaz? Sorular ve Cevaplar 4 Mart 2014

Bu Sayfayı Paylaş