Aydınlatmada klasik dokunuşlar /aizeler

'Dekorasyon' forumunda Siraç tarafından 15 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Aydınlatmada klasik dokunuşlar /aizeler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aydınlatmada klasik dokunuşlar /aizeler

  [​IMG]
  Işığın ev yaşamına kattığı değerler göz ardı edilemez. Doğru kullanıldığında farklı dünyaları bulunduğu alana taşıyan ışık, Işın Cam'ın şık armatürleri ile buluşuyor.

  Hangisi daha baskın? Klasik mi modern mi? Bu soruya yanıt vermek çok güç, çünkü trendler bu iki yaklaşımı da zaman zaman diğerinin önüne geçiren yol haritaları oluşturuyor.

  Modanın çarpıcı dünyasına yön veren bu iki ana akım, kendi içlerinde çeşitli dallara ayrılarak, hem tasarımda hem de sunumda özgün uygulamaların oluşmasını sağlıyor.

  Işın Cam koleksiyonlarında da bu iki akımın izlerine rastlamak mümkün. Şu an yansıyanlar ise klasik tarzın zarif çizgileri ile donatılmış. Derinlik veren işlemeler, seçilen malzemeler, bu malzemelerle oluşturulan ana hatlar ile ışık, farklı bir zamandan günümüze ulaşan bir sihir gibi duruyor.

  Markanın Aeris ismini verdiği seride Amerikan Country tarzını tamamlayacak formlar üzerinde durulmuş. Bu anlayışa sahip iç mimariyi tamamlama konusunda oldukça başarılı olan avize serisi, iki katlı kol uygulamalarına, tek katlı geniş sunumlara ve apliklere ve abajurlara ev sahipliği yapıyor.

  İki katlı modelin alt katında 6 ve üst katında 3 olmak üzere toplam 9 kol uygulaması bulunuyor. Tek katlı avize ise 6 kollu bir yapı sergiliyor. Apliklerde, avizelerdeki formun duvara uygulanışı iki kol ile yapılandırılmış. Abajurlar ise bu konsepti tamamlayan şık objeler olarak belirginleşiyor.

  Liana adlı seride eskitme ve beyaz patineli uygulamalar göze çarpıyor. Modeller 5 kollu ve 7 kollu avizelerle şekilleniyor. Seriyi 2 kollu aplikler ve 3 kollu masa lambası tamamlıyor.

  Satın alma aşamasında kutunun içinde E14 - 40W'lık özel kıvrık ampuller ve temizleme bezi de dahil tüm gerekli aparatlara ulaşılabiliyor.  [​IMG]

  [​IMG]  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aydınlatmada klasik dokunuşlar Forum Tarih
Aydınlatmada niçin tasarruf yapmalıyız Genel Bilgi (Elektrik) 6 Mart 2014
Işıkta, Lambada, Aydınlatmada Enerji Tasarrufu Yöntemleri Konu Dışı Başlıklar 20 Aralık 2011
Dış Aydınlatmada Kullanılan Ampul Çeşitleri Genel Bilgi (Elektrik) 3 Aralık 2008
AYDINLATMADA ve EV ALETLERİNDE YAPILAN ENERJİ TASARRUFU Genel Bilgi (Elektrik) 13 Eylül 2008
Enerji Tasarufu - Aydınlatmada Enerji Tasarufu - Enerji Tasarufu Nasıl Yapılır? Genel Bilgi (Elektrik) 13 Eylül 2008

Bu Sayfayı Paylaş