Aydın - Merkez - Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 9 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Aydın - Merkez - Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Aydın - Merkez - Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi

Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi, Aydın'da bulunan Milli Eğitim Bakanlığı'nın 4 yıllık Anadolu lisesi programını uygulayan bir anadolu lisesidir. Okul, Aydın şehir merkezinde bulunmaktadır.

Eski ismi 7 Eylül Anadolu Lisesi olan okul Aydın Fen Lisesi'nin yanına taşınmış ve 2007 yılında ismi Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.[1][2] Sportif başarıları: Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi Hentbol Takımı 2007-2008 de Aydın ili 3.sü olmuştur.Fakat tarihlerindeki en büyük başarıyı 2008-2009 eğitim-öğretim yılında Aydın ili 1.si olarak yakalamışlardır..Ve aynı yıl Konya'da düzenlenen Türkiye Finalleri'nde şampiyonluğu 1 averaj ile kaçırarak Konya final grubu 2.si olmuştur. Efsane kadroda yer alan bazı öğrenciler şunlardır;

12)Tayfun Çelik....K 1)Oğuzhan Yaşar...K 10)Ceyhun Akdoğan..OK 8)Burak Siber.....OK 5)Denizcan Sarı...OK 3)Ahmet Bülbül....P 11)Melih Dayan.....P 6)Semih Benlioğlu.OK 13)Ayhan Turgut....P...(kaptan) 4)Ufuk Tuna.......OK 2)Hakan Muti......OK 7)Ali Akdağ.......OK 9)Artunç Eken.....OK

Kısaltmalar: K=kaleci OK=oyun kurucu P=pivot

Yükleniyor...