Aydın Şengül Kimdir - Aydın Şengül Biyografisi

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda Mavi_Sema tarafından 17 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Aydın Şengül Kimdir - Aydın Şengül Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aydın Şengül özgeçmişi - Aydın Şengül Biyografisi - Aydın Şengül Kim - Aydın Şengül Hakkında Bilgi - Aydın Şengülün Hayatı

  Aydın Şengül (1968 - )

  [​IMG]

  1968 yılında Trabzon Arsin'de doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Trabzon'da tamamlayan Aydın Şengül 1988 yılında İzmir'e yerleşti. İzmir'de Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Planlama Bölümü bitiren Aydın Şengül 1994 yılından beri Özde Planlama Harita Mühendislik İnşaat Taah. Tic. Lmt. Şirketinde iş hayatına devam ediyor. Şengül İzmir'de ve Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde şehir planlama çalışmalarında bulundu.

  Aydın Şengül siyasi hayatına ilk kez AK Parti'de başladı. 2002 yılında atamayla AK Parti Teşkilattan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak göreve başlayan Aydın Şengül, daha sonra Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etti. 2006 yılında yapılan AK Parti İl Kongresiyle Teşkilattan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini tekrar üstlendi. AK Parti İl Başkanı Ali Aşlık'ın milletvekili adaylığı için istifasının ardından İl Başkan Vekilliği görevine gelen Aydın Şengül 8 Haziran 2007 itibariyle AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nun verdiği karar ve Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Hayati Yazıcı'nın resmi yazısıyla AK Parti İl Başkanı oldu. 2009 Haziran ayında gerçekleştirilen 3. Olağan İl Kongresinde İl Başkanlığı görevini devrederek Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini tamamladı.

  Aydın Şengül orta düzeyde İngilizce bilmektedir. İzmir Ticaret Odası Üyesi olan Şengül evli ve 3 çocuk babasıdır.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş