Ayben yeni albümü ''sensin o''

'Albüm Tanıtımları' forumunda Asi_isyankar tarafından 21 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. Ayben yeni albümü ''sensin o'' konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Türk hiphop'unun kız sesi Ayben, uzun zamandır beklenen ilk albümü "Sensin O" ile müzşk marketlerde yerini almaya hazırlanıyor. "Sensin O" albümü Ceza, Fuchs, Killa Hakan, Ursula Rucker, Fuat, Emrah Karaca, Mercan Dede, Tarkan Gözübüyük ve Fairuz Derinbulut gibi ünlü isimleri biraraya getiriyor...
  Profesyonel müzik kariyerine 1998 yılında Ceza ve Fuchs tarafından kurulan Nefret'in Meclis-i Ala albümünde "Yüzyüze" isimli parçayı seslendirerek başlayan Ayben; Sertab Erener, Ceza, Nefret, Burhan Öcal, Aylin Aslım, Fuat,Killa Hakan, Dj Funky C, Rza(from wu tang usa), Nil Karaibrahimgil, Fairuz Derin Bulut gibi farklı müzik türlerini icra eden sanatçılarla yaptığı çalışmalarla önemli bir kitle edindi.

  Ayben yurt içinde ve yurt dışındaki Rock'n Coke, H2000, Creamfield Fest(The Prodigy'nin alt grup), Kadıköy Kreuzberg Jam 1-2 (Berlin), Die Bewegung (Essen,Hamburg), MTV Türkiye Lansman Party gibi pek çok festival ve etkinlikte konserler verdi. Ayrıca Fatih Akın ın ödüllü filmi Crossing the Bridge'de yer aldı.
  Ayben'in merakla beklenen ilk solo albümü "Sensin O" 1 senelik bir çalışmanın meyvesi. Ceza, Fuchs ve daha nice Türk rapinin önemli ismi Ayben'e ilk albümünde destek oldu. Toplamda 19 parçanın yer aldığı albümde rapten, rock'a, arabesk'e uzanan farklı müzik türleri karşımıza çıkıyor. Bir parçada rock müziğin önemli prodüktörü Tarkan Gözübüyük imzası varken diğerinde Cem Karaca'nin unutulmaz parçası "Raptiye Rap Rap"ta sanatçının oğlu Emrah Karaca'ya rastlamak mümkün.
  Albümün prodüktörlüğünü Fairuz Derin Bulut'un gitaristi Demir Kerem Atay üstlendi. "Sensin O" dinleyenleri Ayben'in iç dünyasına götürüyor. Dinleyici birbiriyle tezat içindeki iki farklı Ayben'in kapışmasına tanık oluyor. Bunun en güzel ürünü "Benim O" da albümü en iyi özetleyen parça, aynı zamanda klip parçası.
  Ayben'in fotoğraflarında Candaş Arın'ın imzası var. Klibi ise Ceza'nın kliplerinden de tanıdığımız Atıf Ülkü çekti.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ayben yeni albümü Forum Tarih
Ayben feat Ceza Ruhun Gemisi Şarkısı Yerli şarkı sözleri 11 Haziran 2010
Ayben Varsa Gelsin Şarkısı Yerli şarkı sözleri 11 Haziran 2010
Ayben feat Fuat Çıkmaz Sokak Şarkısı Yerli şarkı sözleri 11 Haziran 2010
Ayben Bende Kalmadı Hal Şarkısı Yerli şarkı sözleri 11 Haziran 2010
Nil Karaibrahimgil ft. Ayben - Peri Yerli şarkı sözleri 31 Ağustos 2008

Bu Sayfayı Paylaş