Ayak Masajı Nasıl Yapılır?

'El Ayak ve Vücut Bakımı' forumunda Mavi_inci tarafından 29 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Ayak Masajı Nasıl Yapılır? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ayak Masajı Nasıl Yapılır?
  Kalbe Giden Yol Ayaktan Geçer


  Bir erkeğin yada kadının kalbine giden yolun ayağından geçeceği aklınıza gelirmiydi?Şimdiye kadar çoğu insan bırakın aklının ucundan geçmesini düşünmek bile istememiştir.Ancak gerçek şu ki bir kadın veya bir erkek için kalbi fethetmenin ve karşınızdakine jest yapmanın yolu ayak masajından geçer.Tabiki bu fikir hakiki ayak masajı yapanlar için geçerli.İşte gerçek ayak masajı yapma teknikleri…

  Ayak Masajı Teknikleri

  1- Bir leğen ılık su doldurup hedefteki ayakları 10 dakika ılık suda bekletin. Suya aromalı yağlar veya aynı şekilde kokulu banyo tuzuda ekleyebilirsiniz. 10 dakika sonra masaja başlamak için hazırlık yapmadan önce ayakları iyice kurulayın.

  2- Ellerinize krem veya masaj yağı sürün. Ayak parmaklarından topuğa doğru ovarak ilerleyin. Sonra topuğu önce nazik sonra da biraz daha sert hareketlerle ovun. Baş ve işaret parmaklarınızla ayak tabanını dairesel hareketlerle ovun. Topuğa tabana daha fazla basınç uygulayın. Ayağın üst kısmından başlayıp alt kısmına doğru dairesel hareketlerle ilerleyin.

  3- Bir elinizle ayağı tutarken diğeriyle ayağı bilekten sonra da parmak altındaki tümseklerden nazikçe yana çevirin. Bunu beş kez tekrarlayın. Bir elinizle ayağı tutup, diğerini yumruk yaparak ayak tabanını yoğurun.

  4- Bir elinizle ayağı sıkıca tutup diğer elinizin yanıyla tabana vurun. Bu hareket çabuk ve hafif yapılmalı. Bu yüzden de elleriniz gevşek ve esnek olmak zorunda. Ardından ayak tabanına kesme hareketleri uygulamak için iki elinizi birden kullanın. Hızlıca yapmanız gereken bu hareketler canlandırıcı ve uyarıcı bir etkiye sahip.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ayak Masajı Nasıl Forum Tarih
Ayak Masajı - Ayak Masajı Nasıl Yapılır El Ayak ve Vücut Bakımı 5 Şubat 2012
Hamilelikte ayak masajının yararları Gebelik ve Annelik 31 Ekim 2008
Ayak tırnaklarını nasıl kesmeliyiz El Ayak ve Vücut Bakımı 2 Ekim 2016
Akılsız başın cezasını ayaklar çeker kısa kompozisyon Edebi Türler Halk Edebiyatı 23 Mart 2014
Teknolojiye ayak uyduramayan kişiler ile ilgili fıkra Fıkra & Komik Yazılar 20 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş