Aya yolculuk kahramanları karakterleri özellikleri

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Aya yolculuk kitabının kahramanları karakterleri ve özellikleri nelerdir kısaca,

Jules Verne’nin unutulmaz kitaplarından biri olan ve bilim – kurgu türünün ilk ve en güzel örneklerinden biri olarak da kabul edilen Ay’a Yolculuk kitabı hemen her kütüphanede bulunan en güzel kitaplardandır.

ç9-1.jpg


19. yüzyıl dünyasında henüz uzay yolculuklarının başlamadığı bir dönemde müthiş bir hayal gücü ile yazılan kitap, Amerika’da savaşta olan bir grup insanın Ay’a kadar gidecek bir mermiden gemi tasarlamasıyla başlar ve dünyaya yayılır.

Eserin kahramanları, İmpey Barbicane, Astronomi bilgini ve Matematikçi bir kumandandır. Nicholl, matematikçidir. Michel Ardan ise aşçıdır.

Ay’a gitme fikriyle herkesi şaşkına çeviren bir karar alan kahramanlarımız yavaş yavaş toplanıp bir heyet oluşturmaya başlamışken, roket yapım işlemleri de hızla sürmekteydi. Heyet her türlü hazırlığı yapmaktaydı. Fakat yer çekimi, göktaşı yağmurları gibi nedenler biraz ihmal edilmekteydi.

Yolculuk sırasında yer çekiminin etkisinden kurtulduklarında her şey uçuşmaya başlamıştı. Bir gök taşına çarpıp Dünya üzerinde bir denize zorunlu iniş yapmak zorunda kalmışlardı.

Jules Verne’nin şaheserlerinden biri olan bu kitabı her çocuk ve gencin severek okuyacağından emin olarak tavsiye ederiz. Kısa bir özetini paylaştığımız kitabın aslını alıp okuduğunuzda kütüphanenizde olmasına çok sevineceksiniz. Bu nedenle Jules Verne okumadıysanız bu kitabından başlayarak yazarın engin hayal gücüne yolculuk da yapabilirsiniz.
 

Üst