Ay Lav Yu Filmi 2010

'Sinema Film Tanıtımları' forumunda Mavi_Sema tarafından 17 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Ay Lav Yu Filmi 2010 konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ay Lav Yu Filmi 2010
  [​IMG]

  Vizyon tarihi:
  22 Ocak 2010
  Yönetmen
  Sermiyan Midyat
  Senaryo
  Sermiyan Midyat
  YapımcıSinan Çetin
  Görüntü yönetmeni
  Ercan Özkan
  Müzik
  Cem Yıldız
  Tür:
  Komedi
  Yapım:
  Türkiye 2009 100 dakika (Renkli)
  Dil:
  İngilizce, Türkçe, Kürtçe
  Yapımcı Firmalar:
  Plato Film
  Konusu

  Sermiyan Midyat’ın yönettiği ve Sermiyan Midyat, Kathie Gill, Steve Guttenberg ile Mariel Hemingway’in oynadığı Ay Lav Yu, önümüzdeki aylarda Plato Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

  Çekimleri Mardin'de gerçekleştirilen 'Aylavyu' filmi Türkiye siyasi gündemini meşgul eden açılımı beyaz perdeye "Aşk her yerde yazıldığı gibi okunur" temasıyla aktarıyor. Amerika'nın 11 Eylül saldırılarının da ele alındığı filmin çekimleri 38 derece sıcakta Hasan Keyf'te ve Mardin'in köylerinde gerçekleşti. Türkçe, Kürtçe, Süryanice ve İngilizce dillerinin konuşulduğu "Aylavyu"da tanınmış Amerikalı oyuncular da rol alıyor.

  Tinne, Mardin ili yakınlarında aslen var olan ve fakat devlet haritasında arazi olarak geçen bir köydür. İsmiyle müsemma Tinne kürtçede yok demektir. Tinne köyünün ağası Yusuf, aklı erdiğinden beri Devlet’e mektuplar yazmaktadır. Değerli devlet büyüklerim, gelin buralara, görün bizi, köy diyin bize, okulumuz, yolumuz, hastahanemiz olsun. Yusuf, en küçük oğlu Süleyman’a 399.mektubunu yazdırmaktadır. Ve o gün ayrı bir heyecan içerisindedir. Çünkü en büyük oğlu İbrahim okulu bitirmiş köye dönmektedir. Yusuf, İbrahim’i daha 6-7 yaşlarındayken gidip bir fakültenin avlusuna bırakmıştır. Tek amacı biri oğlunu alsın, nüfusuna geçirip kimlik sahibi yapsın ve İbrahim okuyup adam olsun, Tinne’nin makus talihini değiştirsin. Süryani papazı Hanna fark eder İbrahim’i ve alır büyütür kendi nüfusuna da geçirerek. İşte o İbrahim şimdi 30 yaşına gelmiş, askerliğini yapmış, üniversiteyi bitirmiş, köye dönmektedir.

  Büyük sevinçle, umutla, neşeyle, zılgıtlarla karşılanır İbrahim. Tinne’nin tek umudu, büyük gururu gelmiştir. Yusuf’un ilk hayal kırıklığı, İbrahim’in “Su Ürünleri Mühendisi” olduğunu duymasıyla olur. Memlekette su yoktur, neye mühendislik yapacaktır oğlu İbrahim? Yusuf ve ailesi, asıl şoku ise İbrahim’in aşık olduğunu açıklamasıyla yaşar. Önce sevinirler elbette, ancak kızın adını duyduklarında herkesin ağzı açık kalır. Jessica. Nerelidir bu Jessica? Kimlerdendir? İbrahim söyler: Colarado!

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Filmi 2010 Forum Tarih
New York`ta Beş Minare Filmi (2010)Tanıtımı,Fragmanı Sinema Film Tanıtımları 3 Ekim 2010
Kubilay Filmi 2010 Sinema Film Tanıtımları 24 Eylül 2010
Red Sinema Filmi 2010 Sinema Film Tanıtımları 24 Eylül 2010
127 Hours Filmi Tanıtım Fragmanı (2010) Sinema Film Tanıtımları 20 Eylül 2010
The Fighter Filmi (2010)Tanıtımı,Fragmanı Sinema Film Tanıtımları 19 Eylül 2010

Bu Sayfayı Paylaş