avrupa yakası-karakterler

'Diğer Yerli Diziler' forumunda Mavi_Sema tarafından 23 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  avrupa yakası-karakterler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Karakterler
  Sadettin Yerebakan::
  Avrupa Yakası isimli derginin patronu,Selin'in babası.
  Aslı Sütçüoğlu (Onaran):
  Avrupa yakası isimli dergide çalışan Aslı,eski sözlüsü Tacettin den kurtulmuştur,ama yeni bir hayranı vardır.GAFFUR!
  Cem Onaran:
  Avrupa yakası'nın eski genel müdürü,yeni fotoğrafçısıdır.Aslı'yı herkesten ve her şeyden kıskanır.
  İffet Sütçüoğlu:
  Sütçüoğlu imparatorluğunun kraliçesidir."Çocuklarım olmadan asla!" sözünü ilke edinmiştir.Burhan ile iyi arkadaşlardır.Bir çok ortak yönleri vardır. Oturur saatlerce ev işi konuşurlar, birbirlerine yemek tarifi verirler, dedikodu yaparlar.Özel repliği: "Soldan soldan geliyorlar!"
  Tahsin Sütçüoğlu
  Sütçüoğlu Muhallebicisinin sahibidir. Evde ne derse o olmasını ister.Özellikle Ramazan'da oruç tutarken çok sinirli olur. Tutmazsa daha sinirli olur.Özel repliği: "Bak yine başladı tık tıklarım!"
  Volkan Sütçüoğlu
  Turizm ve otelcilik bölümüne girmiş,fakat müziğe merak salınca şarkıcı olmak için okulu bırakmış,askere de gitmemiştir.Fakat ünlü olamadan Tahsin onu muhallebicinin başına koymuştur.Devamlı muhallebicide Sertaç ve Tacettin ile oturur,yeni 'projeler' düşünürler.Aslı'nın nişanında asker kaçağı olduğu için zorla askere ¤¤¤ürülmüştür.Selin de onunla gitmiştir.Askerliğini Trabzon'da yapmaktadır.Özel repliği: "Allah belanı versin Sertaç!"
  Selin Yerebakan(Sütçüoğlu)
  Sadettin Yerebakan'In kızı Volkan'ın karısı.Acayip dağınıktır Volkan ile Trabzona gitmiştir.Özel Repliği:Oha felan oldum yani.
  Sacit Kral:
  Volkan ve Aslı'nın kuzeni,Makbule'nin erkek kardeşidir.Volkan,askere gidince misafirliğe gittiği dayılarının evinde biranda kendini Sütçüoğlu Muhallebicisinin patronu olarak buldu.Dövüşe doğuştan meraklı.Sürekli kiracısı Burhan Altıntop ona;Sacit Bey,şu kira kontratosunu konuşsak der ama Sacit buna pek yanaşmaz
  Yaprak İzmirli:
  Vejeteryan.Et gördümü dayanamaz.Elmas,Pırlanta takar ama sahtelerini.Sebebiyse,Afrikadaki maden işçilerinin çalışma şartlarıdır.Aynı zamanda çevreci ve hümanisttir.
  Burhan Altıntop:
  Avrupa Yakası'nın idare müdürüdür.Çantasını hiç elinden düşürmez.Sık sık temizlik yapar,hatta bulaşıkları bile elinde yıkar.Yemek de yapar ama bu konuda asla İffet ile yarışmaz,tam tersine ona saygı duyar.Özel repliği: "Hey geri,what's going on?", "Pabucumun rockçısı!", "Gıffur kırdişim!", "Pabucumun satanisti" gibi laflarla ünlüdür.
  Gaffur Aksoy:
  Küçükken menenjit geçirdiği için kafası hafiften iyidir.Apartman görevlisinin oğludur.Hep pijama giyer,hatta takım elbiseyi bile pijamanın üstüne giyer.Aslı'ya karşı büyük bir aşk besler ve Cem'i öldürmenin yollarını arar.Hobileri arasında dans etmek ve cinayet haberlerini biriktirmek vardır.Özel repliği: "Beni beğenmiyor musun?" "Kanımca,kendine dikkat et Bırhen!" "Ölümüne kankayız!" Sabit Aksoy,Hediye Aksoy,Nilay Aksoy,Hatice Zeynep Aksoy, Aksoy ailesinin diğer üyeleridirler.
  Sabit Aksoy

  Aksoy ailesinin reisi,Gaffur,Zeynep Hacer ve Nilay Aksoy'un babası,Hediye Aksoy'un kocasıdır.Evinde oturur,Aidatları,bahşişleri ve yövmiyeleri alır.Sacit ve Zeynep'in yasak aşkından habersiz evinde ihtiyarlaşmaktadır.
  Tanrıverdi Ekşioğulları:
  Anadolunun bağrından kopup gelmiş Diyarbakır lı bir anadolu Rock çı gençtir.Avrupa Yakasında oficeboy dur.Küçük bir evde 9 arkadaşıyla beraber yaşar.Özel repliği: "Bak sabrımı taşırıyosun Burhan bey sana çok pis dalacam ha!"
  Zeynep Hacer Aksoy:
  Gaffur'un kızkardeşi,Sacit'in sevgilisi,Sabit ve Hediye Aksoy'un kızı,Nilay Aksoy'un ablasıdır.Gerici Aksoy ailesinde en özgür,bilgili ve aristokrat karakterdir.Üniversitede okumaktadır.Bir ara bakan kızı diye Sacit'le ilişkiye girmiş,bir akşam davetinde Yavaş yavaş gerçekler ortaya açıklamıştır.
  Tahsin Sütçüoğlu-Senin soyadın ne?

  H.Zeynep Aksoy-Aksoy Efendim

  T.S-Aksoy soyadında hiç bakan yok ama,yinede çok milletvekili var,diimi Sacit

  S.Kıral-Yaa,vekil kızıymış demekki.

  ertesi gün

  Z.H.A-Sacit,aslında ben bakan kızı diilim

  S.K-biliyorum,vekil kızısın

  Z.H.A-Hayır,bakbenim gerçek adım soyadım Z.H.A tamammı?Apartman görevlisi Sabit efendinin kızıyım,Gaffur ile Nilay'ın kardeşiyim. ondan sonra Sertaç ile Tacettin öğrendi.Daha sonra tesadüfende olsa Burhan öğrendi.Sonra Makbule,Daha sonra Tahsin ve İffet öğrendi.İlk öğrenen Nilay oldu.3 ay boyunca Adı hariç bütün herşeyi yalandan attı.Gerçekten muhteşem bir yalancı....


   

Yükleniyor...
Benzer Konular - avrupa yakası karakterler Forum Tarih
Avrupa Yakası 191.Final Bölümü-sezon finali Fragmanı izle Diğer Yerli Diziler 23 Haziran 2009
Avrupa Yakası 189. Bölüm Özeti Diğer Yerli Diziler 12 Haziran 2009
Dilber Hala (binnur kaya) Avrupa yakası Diğer Yerli Diziler 1 Haziran 2009
Avrupa Yakası 188.Bölüm Özeti Diğer Yerli Diziler 27 Mayıs 2009
Avrupa Yakası 187.Bölüm Özeti Diğer Yerli Diziler 13 Mayıs 2009

Bu Sayfayı Paylaş