Avrupa öğrenci liderleri İstanbul'da

'Eğitim Haberleri' forumunda Dine tarafından 16 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Avrupa öğrenci liderleri İstanbul'da konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Avrupa öğrenci liderleri İstanbul'da

  [​IMG]


  İstanbul, 250 civarında Avrupalı öğrenci liderini ağırlayacak. Genç liderlere düzenlenen panellerle eğitim verilecek.


  107 ülkede gerçekleştirdiği uluslararası kongreler, global öğrenme ağları ve değişim programı aracılığıyla firma ve sivil toplum kuruluşlarına yabancı insan kaynağı desteği sunan AIESEC, yöneticilerinin katılacağı Avrupa Değişim Profesyonelleri Kongresine bu sene AIESEC İstanbul Şubesi, ev sahipliği yapacak.

  Kongre 15-22 Mart 2010 Tarihleri arasında tarafından Trakya Grand Hotel'de gerçekleştirilecek. Her yıl farklı Avrupa ülkesinde gerçekleştirilen, Avrupa ve Kuzey Amerika'dan 46 farklı ülkenin katıldığı kongre 2008 yılında Rusya'da, 2009 Yılında Romanya'da gerçekleştirilmişti.

  Avrupa Değişim Profesyonelleri Kongresi'ne 46 ülkenini katılımın beklendiğini belirten AIESEC İstanbul Şubesi yetkileri, AIESEC genel merkezlerinin ve şube başkanlarının katılacağı kongrenin, geleceğe yönelik kararlar alınacak olması nedeniyle stratejik öneme sahip, olduğunu belirttiler.

  6 gün sürecek Kongre'de yeni seçilen lider kadrolarla global stratejilerin belirlenip ülkeler arası kooperasyonların kurulması ve global sorunların tartışılarak bu sorunlara çözüm aranması amaçlanmakta. Türk Hava Yolları, Optimum Outlet ve Eğlence Merkezi, vdf Grubu, BenQ, Polisan, Impetus Eğitim Danışmanlığı ve Üniaktivite.com sponsorluğunda gerçekleşen kongrede, 250 kadar genç lidere eğitim verilecek, düzenlenen panellerle de aksiyon adımlarının planlanması sağlanacak.

  HALKA AÇIK ÜLKELER PANAYIRI

  Öte yandan etkinlikler çerçevesinde, 46 farklı ülkenin tanıtılıp geleneksel öğelerini sunacakları ülkeler panayırı da 23 Mart 2010 tarihinde Optimum Outlet ve Eğlence Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Halka açık ve ücretsiz gerçekleştirilecek panayırda, katılımcılar iki saat boyunca 46 farklı ülkenin platformunu gezme imkanı bulacaklardır.

  İSTANBUL TANITIMI

  22-24 Mart 2010 tarihleri arasında İstanbul'daki tarihi ve turistik yerlere yapılacak “Kültür Turu” kapsamında ise İstanbul'un kültürel anlamda tanıtımı yapılacak ve Türk Gecesi ile Türk Kültürü Avrupa'ya tanıtılacaktır.

  Kongre ile ilgili ayrıntılı bilgiye ::: EuroXpro 2010 ::: adresinden ulaşabilirsiniz. 1948 yılından bu yana Türkiye'de faaliyet gösteren dünyanın köklü organizasyonlarından Aiesec ile ilgili ayrıntılı bilgileri AIESEC Turkey adresinden veya 0 212 293 88 36 numaralı telefondan edinebilirsiniz...

  haber7 ​
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş